Kuo ypatingas valymas sausu ledu?

valymo sistemosValymas sausu ledu – tai inovatyvus procesas, valomą paviršių apsaugantis nuo bet kokių mechaninių pažeidimų. Proceso metu naudojamas specialus įrenginys, gerai suspaustas oras bei iš sausojo ledo susidariusios granulės, nukreipiamos į valomą dangą. Sauso ledo granulės, atsimušdamos į paviršių ir tuo pačiu metu sprogdamos, skaldo ir trupina įvairaus tipo apnašas.

Nors skirtingose pramonės srityje naudojamos įvairios valymo sistemos, valymas sausu ledu sulaukia vis didesnio klientų dėmesio. Šiuo metu minėtasis procesas plačiai taikomas maisto, elektromechanikos, plastiko, fasadų, medienos, restauravimo, spausdinimo ir kt. pramonės šakose, kur reikia pašalinti riebalus, alyvą, gumą, klijus, vašką, dažus, suodžius bei kitų rūšių nešvarumus.

Dažnu atveju net ir moderniausios valymo sistemos negali prilygti sauso ledo teikiamiems privalumams, kadangi šio proceso metu išvengiama papildomų valymo atliekų, o nuvalyti paviršiai lieka sausi ir švarūs. Be to, tai itin greitas ir ekologiškas valymo būdas, leidžiantis pasiekti net ir sunkiai prieinamas vietas bei siauras landas. Valymo metu nenaudojami jokie žmogaus sveikatai ar valomai įrangai pavojingi chemikalai.

Valymas sausu ledu atitinka LR higienos normas, todėl itin dažnai naudojamas maisto pramonėje – tiek maisto perdirbimui, tiek pakavimui naudojama įranga greitai apsineša riebalais, klijais ir kitomis sunkiai pašalinamomis apnašomis, kurioms netinka tradiciniai valymo metodai, reikalaujantys daug laiko ir pastangų. Valymas sausu ledu turi akivaizdžių pranašumų – tai nekenksmingas, efektyvus ir antrinių atliekų nepaliekantis valymo būdas, šiuo metu plačiai naudojamas mėsos cechų, šokolado, duonos ir pyrago konvejerių, filtrų, klijavimo, maišymo ir pjaustymo įrangos valymui.

Minėtasis valymo būdas itin plačiai naudojamas ir aviacijos pramonėje – naujosios technologijos leidžia pašalinti visas sudegusios anglies bei variklio išmetimo sistemoje likusias apnašas. Valymas sausu ledu puikiai tinka ir krovininių lėktuvų skyrių valymui, kadangi nereikia laukti, kol išvalyta danga išdžius, jos nereikia šluostyti ar dar kartą papildomai valyti. Be to, tai paprastas ir efektyvus būdas, leidžiantis pašalinti atsilupusius dažus ar kitą kliento poreikių neatitinkantį paviršių, nepažeidžiant valomo objekto.

Dar vienas valymo sausu ledu pranašumas – galimybė valyti veikiančius įrengimus ir elektrinius prietaisus jų neardant. Kadangi valymas sausuoju ledu yra visiškai nelaidus elektros srovei, šis valymo būdas nesugadina izoliacijos ant ričių, kuomet šalinami naftos ar anglies likučių nešvarumai, galintys sukelti kibirkščiavimą ar šilumos didėjimą. Šiuo metu valymas sausu ledu plačiai taikomas šilumokaičių, elektrinių variklių, generatorių, turbinų, kabelių, izoliatorių, jungiklių ir kitų elektronikos prietaisų valymui.

Valymas sausu ledu padeda išvengti papildomų išlaidų, kadangi nereikia valomų prietaisų išvežti, jų ardyti ar specialiai paruošti valymo procesui. Valymas atliekamas greitai ir efektyviai, be to, nelieka jokių papildomų atliekų, kadangi šaltas ledas, susidūręs su valomu paviršiumi, iškart išgaruoja. Kadangi viso darbo metu nėra naudojamos cheminės medžiagos, šis valymas yra saugus aplinkai, žmonių sveikatai ir valomam objektui. Beje, nuo įrenginių pašalinamos visos bakterijos ir mikrobai, todėl sausas ledas plačiai naudojamas ne tik maisto, bet ir farmacijos pramonėje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *