Meno galerija ir antikvariatas – Kokie skirtumai?

meno galerija ir antikvariatasTai dvi labai įdomios sritys galima sakyti linkstančios į meninį pasaulį. Paprastai išskirti šias sritis atrodo labai paprasta – meno galerija prekiauja menu: paveikslais, sklulptūra, kitais meno dirbiniais ir t.t., o antikvariatas – senienomis: monetomis, antikvaru, sendaikčiais ir t.t. Taip šitame dalis tiesios yra, tačiau kalbant apie profesionalias įstaigas ne viskas taip paprasta, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio.

Antikvariatas: kai kuriems žmonėms gali pasirodyti nuobodoka tik išgirdus šį pavadinimą, tačiau tie kas bent kiek domisi kultūra, istorija, numizmatika, antikvaru ar panašiai, šis pavadinimas sukelia teigiamai romantinius jausmus. Aplamai čionai galite įsigyti ne vien šimtmečius menančių antikvarinių daiktų, tačiau ir sendaikčių, kurie taps unikaliomis Jūsų namų interjero detalėmis. Profesionali tokio pobūdžio parduotuvė turi nuolatos jausti rinkos pulsą – įsivaizduokite monetos. Kartais kolekcionieriams jų reikia ieškoti labai ilgai, kol galiausiai kažkur kokiame nors aukcione atsiranda ieškoma monečiukė. Antikvariatas turi nuolatos stebėti įvairias sendaikčių pardavimo parduotuves ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Profesionalūs ekspertai dirbantis šioje srityje įvertins Jūsų, kolekciją, monetos ar kito antikvaro autentiškumą, patars ir suteiks visas konsultacijas Jums rūpimais antivarinių dalykų klausimais.

Meno galerija: iškarto galiu pasakyti, kad tai ne vien tik tapybos, grafikos ar panašaus pobūdžio paveikslai. Greičiau tai apimanti visas sritis ir teikianti ypatingas paslaugas meno įstaiga. Tai gal būt itin aukštos kokybės tarpinis variantas tarp muziejaus ir paveikslų ar kokios nors konkrečių darbų parduotuvės, tik žymiai geresnis paslaugų ir platesnio pasirinkimo prasme. Giliu mano įsitikinimu meno galerija galima vadinti tą įstaigą kuri prekiauja kuo platesniu meno dirbinių spektru, tai ne vien paveikslai, o gali būti ir rankdarbiai, skulptūra, meno dirbiniai iš stiklo ir t.t. Taip pat prodesionali galerija privalo taip pogi teikti paslaugas susijusias su jų parduodama produkcija. Tai gali būti paveikslų autentiškumo nustatymas, jų restauravimas, konservavimas, taip pat meno parodų organizavimas, dailininkų atstovavimas, klientų suradimas, pagalba surandant ar parduodant klientų turimas meno vertybęs. Tai veikla ir paslaugos susijusios su aukštos klasės menu.

Išvados: galime reziumuoti, kad meno galerija ir antikvariatas turi labai daug panašių bruožų ir ne tiek jau daug skirtumu. Geriausias derinys tai du viename, kuomet galima apimti itin didelę meninę ir kultūrinę sritį, suteikti aukščiausios kokybės, profesionales paslaugas. Šis derinys geriausiai tikti turėtų profesionaliems kolekcininkams bei menininkams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *