Vilnius turistų akimis: ką verta pamatyti?

pigi nakvynė VilniujeJei norite linksmai ir turiningai praleisti laiką, pamirškite kelionių agentūrų pasiūlymus ir atsigręžkite į Vilnių – sostinėje yra daugybę įdomių vietų, kurias būtina aplankyti kiekvienam savo kraštu ir kultūra besidominčiam lietuviui. Jei esate sostinės gyventojas, susiplanuokite maršrutą ir skirkite kelias dienas gimtojo miesto pažinimui. Jei atvykstate į Vilnių pasisvečiuoti, nesitikėkite, kad kelionėms po miestą užteks vienos dienos, todėl visų pirma užsisakykite jaukią nakvynės vietą. Jei jūsų pajamos ribotos, nenusiminkite – pigi nakvynė Vilniuje atitiks net ir išrankiųjų svečių poreikius.

Gedimino kalnas, Šv. Jonų varpinė ir Bastėjos kalnas. Viena labiausiai vertinamų miesto vietų – Gedimino kalnas. Iš čia galėsite pasigrožėti įspūdinga sostinės panorama. Gedimino pilies bokšto viduje pristatoma nedidelė ekspozicija, leidžianti atidžiau susipažinti su pilies istorija. Senamiesčio stogai ir kiemai atsivers pakilus į Šv. Jonų varpinę. Tiesa, žiemos metu varpinėje apsilankyti negalėsite. Dar viena Vilniaus apžvalgos vieta – Bastėjos kalnas. Iš čia atsivers legendomis apipinto Užupio panorama ir išskirtinės konstrukcijos Renesanso epochos gynybinė siena.

Užupis. Tai vienas garsiausių Vilniaus rajonų, kurio pradžia siejama su įspūdinga gotikine Šv. Onos bažnyčia. Šis architektūrinis paminklas miesto svečius žavi išraiškingomis raudonų plytų linijomis, smailėjančiomis aukštomis arkomis ir kryžminiais skliautais. Netoliese lankytojų laukia Bernardinų bažnyčia, turintį tiek renesanso, tiek baroko epochų bruožų. Pasigrožėjus gotikiniu architektūriniu paveldu, galite judėti link Užupio respublikos, kurią nuo Vilniaus senamiesčio atskiria Vilnelės upė. Nors prieš kelis dešimtmečius Užupis buvo laikomas vienu pavojingiausių sostinės rajonų, vėliau, susibūrus plačiam menininkų ratui, paslaptingoji miesto dalis tapo išskirtiniu gyventojų ir miesto svečių traukos objektu. Maironio ir Užupio gatvių sankryžoje eksponuojama bronzinė Romo Vilčiausko skulptūra, vaizduojanti undinėlę, dar vadinama Užupio mergele. Gyventojai įsitikinę, kad būtent ji vilioja viso pasaulio žmonės apsilankyti Užupyje. Beje tie, kas nesugeba atsispirti jos kerams, lieka čia amžinai.

Bernardinų sodas. Jaukus sodas iškart po 2013 metų rekonstrukcijos tapo vienu didžiausių šeimų traukos centrų. Čia įrengta moderni vaikų žaidimų aikštelė, trykšta dailūs fontanai, o pasivaikščiojimui kviečia siauri takeliai.

Literatų gatvė. Nepelnytai užmiršta literatų gatvė savo vardą gavo XIX a. pirmojoje pusėje, čia gyvenusio Adomo Mickevičiaus atminimui. 2008 metais grupė menininkų nusprendė atgaivinti garsiąją gatvę ir pradėjo ją puošti įvairiais meno kūriniais. Čia eksponuojami literatams skirti stiklo, metalo ir medžio dirbiniai.

Gintaro muziejus. Unikalus sostinės muziejus kviečia susipažinti su Baltijos gintaro istorija ir jo apdirbimo procesais. Šiame muziejuje galėsite pasigrožėti įspūdinga gintarų ekspozicija ir puošniais meno kūriniais.

Dailininkų sąjungos galerija. Tai viena didžiausių Vilniaus miesto galerijų, įkurta dar 1968 metais. Galerijoje nuolatos organizuojamos įvairios autorinės ir teminės parodos, svečiams siūloma įsigyti originalių grafikos, tapybos, skulptūros, tekstilės, keramikos, stiklo ir apdirbtos odos kūrinių.

Muitinės muziejus. Šiame muziejuje saugoma dokumentinė ir istorinė medžiaga, pasakojanti senąją muitinės istoriją. Čia veikia keturios ekspozicijos, kurių pirmoje lankytojai supažindinami su muitinės istorija Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Rusijos imperijos laikais, antroji pasakoja apie laikotarpį nuo 1940 m., trečioji – nuo 1990 m. kovo 11 d. Ketvirtoji ekspozicija skirta suvenyrų ir dovanų pristatymui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *