Padangos lietuvių akimis: kuo pigiau- tuo geriau

padangosNe už kalnų pavasaris, todėl pareigingi vairuotojai vis dažniau susimąsto apie padangų keitimą, o nepriklausomi padangų montuotojai trina rankomis, mat vėl artėja pelno metas. Visgi, šiltajam metų sezonui ne taip paprasta išsirinkti padangas: vieni pasikliauja specialistų patarimais, kiti ieško naujų padangų internete ir perka „iš akies“ ar restauruoja senąsias. Visgi, specialistai teigia, kad dažniausiai padangų pasirinkimą nulemia piniginės storis

Lietuviški taupymo ypatumai

Šiuo metu padangos išties gali pasigirti itin plačiu asortimentu, todėl net ir reikliausias vairuotojas ras tai, ko jam reikia. Visgi, Marijos žemės gyventojai yra itin taupūs ir naudoja įvairią taupymo taktiką. Vieni pamatę, kad žieminės padangos jau visai nudilo nesivargina jų keisti ir vasarą bando jas „pribaigti“, kiti neperka naujų padangų, nes kažkur yra girdėję, kad vasarinės padangos yra tinkamos eksploatavimui iki tol, kol nepasirodo padangos „griaučiai“, būna ir tokių, kurie apskritai nemato prasmės padangų keitime ir kokybiškas žiemines padangas zulina per karštą asfaltą.  Tiesa, nemaža dalis vairuotojų renkasi universalias padangas, kurios tinka ir šaltuoju, ir šiltuoju metų sezonu.

Visgi, specialistai teigia, kad tokie bandymai sutaupyti, gali liūdnai baigtis. Vasarinėms padangoms iškelti techniniai reikalavimai nėra sugalvoti iš neturėjimo, ką veikti. Jų tikslas užtikrinti tinkamą automobilio sukibimą su keliu, kokybišką stabdymą ir saugumą. Tuo tarpu, universalios padangos – geriausias pasirinkimas iš blogiausių. Jei jas renkatės, turėtumėte žinoti, kad šios padangos prasčiau stabdo žiemą ir greičiau dyla vasara, todėl jas keisti reikia gerokai dažniau nei sezonines padangas.

Nepakanka tik pakeisti padangas

Kai pakeitėte padangas, nepamirškite, kad ratus reikia balansuoti du kartus per metus, kiekvieną kartą kai pakeičiate automobilio „batukus“ ir ši taisyklė galioja ne tik permontuojamoms padangos, bet ir tada, kai keičiate padangas jau su ratlankiu. Beje, ratų balansavimas yra reikalingas net ir tada, jei važiuojate su universaliomis padangomis, nes ir nestiprus stuktelėjimas į bordiūrą (visko juk būna) gali ratus išbalansuoti, o tada naujų padangų protektorius greičiau ir netolygiai dėvėsis. Atminkite, kad netolygiai nusitrynęs padangų protektorius didina tikimybę nuslysti nuo kelio.

Taigi, nors padangos perkamos pagal piniginės galimybes, tačiau savo ir aplinkinių saugumu rizikuoti neverta. Tad, geriau kartais šiek tiek pasispausti diržus ir nusipirkti kokybišką bei patikimą produktą.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *