Paskolos dirbantiems užsienyje: ką siūlo kredito unijos?

paskolos dirbantiems užsienyjeJei gyvenate ne Lietuvoje, tačiau galvojate apie nuosavą būstą gimtinėje, kredito unijos paskolos dirbantiems užsienyje atitiks jūsų išsikeltus tikslus. Tai patogus būdas įsigyti būstą Lietuvoje, be to, siekdamos realizuoti individualius klientų lūkesčius, dalis kredito unijų siūlo papildomas būsto priežiūros paslaugas: padeda surasti nuomininkus ir vykdo administravimo darbus.

Paskolos dirbantiems užsienyje

Emigrantams suteikiamos tiek būsto, tiek vartojamosios paskolos. Priklausomai nuo individualių pageidavimų, skiriasi paskolos dydis ir sąlygos, užstato būtinybė, pinigų grąžinimo terminai ar palūkanų dydis. Kad priimtumėte racionaliausią sprendimą konkrečiu atveju, pasitarkite su finansininkais ar kredito unijų darbuotojas, racionaliai įvertinkite pinigų grąžinimo galimybes ir įsiskolinimo rimtumą.

Kodėl verta skolintis Lietuvoje?

Vienas esminių klausimų – kodėl skolintis Lietuvoje, jei dirbate ir gyvenate užsienyje? Visų pirma, šis sprendimas priimamas dėl žemesnių palūkanų ir palankesnių skolinimosi sąlygų. Nors daugelis kredito unijų yra sugriežtinusios reikalavimus emigrantams, vis dėlto jie išlieka patrauklesni už užsienio valstybių bankų ar kredito įstaigų pasiūlymus. Dar vienas niuansas – praktika rodo, kad užsienyje dirbantys lietuviai paprastai yra sukaupę didesnį pradinį įnašą, todėl yra palankiau vertinami pinigus skolinančių įstaigų.

Dokumentų pateikimas ir formalumų tvarkymas

Populiariausias pasirinkimas – būsto paskolos. Tai puikus sprendimas, jei dirbate užsienyje, tačiau svajojate apie nuosavus namus Lietuvoje. Daugelis kredito įstaigų užtikrina itin greitą dokumentų tvarkymą (reikalaujančio vos kelių darbo dienų), kas palengvina paskolos gavimą, gyvenant užsienyje. Primename, kad formalumų tvarkymas ir dokumentų pateikimas gali skirtis, priklausomai nuo pasirinktos kredito įstaigos, tačiau paprastai prašoma, kad asmuo pateiktų jo tapatybę liudijančius dokumentus, darbo sutarties kopiją, paskutiniųjų 1–2 metų algos duomenis, metinę pajamų mokesčio deklaraciją ir kt. Primename – jei turite sutuoktinį, jam taip pat reikės pateikti analogiškus dokumentus. Tam tikrais atvejais reikalaujama, kad visi dokumentai būtų išversti į lietuvių kalbą ir patvirtinti notariškai.

Paskolos grąžinimas

Kredito unijos paskolos suteikiamos tik įvertinus, ar asmuo bus pajėgus grąžinti pasiskolintus pinigus. Kad išvengtumėte finansinių problemų, racionaliai apsvarstykite pinigų skolinimosi būtinybę ir savo (savo šeimos) galimybes prisiimti ilgalaikius finansinius įsipareigojimus. Prieš pasirašydami sutartį, apsvarstykite, ar pinigų grąžinimas nepakenks jūsų buičiai ir gerovei. Jei abejojate, pasitarkite su finansininkais ar kredito įstaigos darbuotojais.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *