Šiuolaikiniai šviestuvai

sviestuvaiPagaliau atėjo metas, kai žmonės po truputį atsikrato minties, jog šviestuvai reikalingi tik kaip priemonė skaitymui, aiškesniam matymui ar darbui. Kadangi gyvename nebe tais laikais, kai norint vakare atsiversti mėgstamą knygą turėtume degti žvakę ar žibalinę lempą, geras apšvietimas ir jo šaltiniai tapo tikra būtinybe norint sukurti menišką ar tiesiog estetišką interjerą. Jie tiesiog organiškai įsilieja į šiuolaikiniuose būstuose kuriamą atmosferą bei turi didžiulę įtaką pirmajam įspūdžiui. Sutikite, net ir patys geriausi baldai gali nublankti ir atrodyti ne itin patraukliai, jei kambaryje ar tam tikroje erdvėje nebus gero apšvietimo. Kuo ypatingi šiuolaikiški šviestuvai?

Visų pirma, šiandien galime rasti itin platų šviesos šaltinių asortimentą, leidžiantį atskleisti savo skonį, poreikius bei kūrybinę gyslelę. Žmonės gali rinktis neutralius, kiek ryškesnius, didžiulius ar kompaktiškus, įmontuojamus šviestuvus. Šiuo metu itin populiarūs futuristiniai šviestuvai, kurie ypač dera moderniam, klasikiniam ar kiek bohemiškam interjerui. Kuriant jų dizainą dažniausiai žaidžiama ne spalvomis, o formomis, pasitelkiami įvairūs geometriniai, grafiški raštai, minimalistinės formos.

Kadangi šių dienų žmogus geba puikiai laviruoti tarp praktiškumo ir originalumo, visų pirma atsižvelgiama į šviestuvo funkcionalumą. Jei patalpos nėra skirtos darbui, skaitymui ar kitai svarbiai veiklai, tinkama lokali šviesa, suteikianti jaukumo. Jei vienas kambarys skirtas įvairiam panaudojimui (pavyzdžiui, miegamasis), lokalūs, pakabinami šviestuvai yra derinami su papildomais šviesos šaltiniais, tokiais kaip toršerai ar sieninės lempos, skirtos skaitymui.

Šiuolaikiniai šviestuvai taip pat turi ne vieną, o keletą šviesos nukreipimo rūšių: tai bendras, akcentinis, kryptinis arba dekoratyvinis apšvietimas. Kryptinė šviesa primena nedidelių, sienose, lubose arba grindyse sumontuotų nedidelių prožektorių skleidžiamą šviesą. Toks apšvietimo būdas neretai naudojamas lauko erdvėse, norint aiškiai matyti tik tam tikras vietas, pavyzdžiui, garažą ar įvažiavimą. Bendras apšvietimas yra pakankamai ryškus, todėl šviesą išsklaido po visą patalpą bei tinka pagrindiniams kambariams, tokiems kaip valgomasis, svetainė, virtuvė ir pan. Dekoratyvinė šviesa tinkama kambariams, kuriuose siekiama atsipalaiduoti – ji nevargina akių, suteikia jaukumo, intymumo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *