Plačios urnų pasirinkimo galimybės

Netekties valanda visada yra sunki, o ją dar labiau pasunkina tai, kad reikia kruopščiai planuoti laidotuves. Vienas iš pagrindinių uždavinių tokioje situacijoje – karsto ar urnos parinkimas. Šiomis dienomis vis dažniau prireikia urnų, nes kremavimo paslaugos neabejotinai išstumia kitus laidojimo būdus. Savaime suprantama, jeigu su tuo susiduriate pirmą kartą, išsirinkti gali būti labai sunku. Juolab, kad šiandien pasirinkimas yra begalinis. Urnos gali būti pačios įvairiausios – keramikinės urnos, stiklinės ar net biologiškai skaidžios.

Taigi, urnų šiandien galima rasti pačių originaliausių. Jas parduodantys specialistai teigia, jog populiariausiomis išlieka keramikinės urnos. Keramika vertinama  dėl savo patvarumo, nesudėtingo apdirbimo ir subtilios estetikos. Kalbant apie dizainą, reikia pasakyti, jog keramikinės urnos pasižymi plačiomis formomis  ir spalvų pasirinkimo galimybėmis. Dažnai keramikinės urnos gaminamos rankomis ir puošiamos įvairiais ornamentais. Todėl labai nesudėtinga sukurti gaminį su originaliais papuošimais, galbūt net tik su velionį menančiais simboliais.

Kita gana populiari medžiaga, iš kuris gaminamos urnos – medis. Tam naudojama įvairių rūšių mediena: ąžuolas, klevas, raudonmedis, pušis, beržas, vyšnia ir kita. Dažniausia priežastis dėl ko pasirenkama mediena, tai jos sąsaja su natūralumu ir ilgaamžiškumu. Dar –  medinės urnos yra vertinamos ir dėl savo skleidžiamos šilumos bei jaukumo. Galbūt įtakos turi ir tai, jog karstai buvo gaminami iš medžio. Natūralu, jog atsisveikinti su giliai įsišaknijusiomis tradicijomis visuomet yra sudėtinga.

Ką reikia žinoti apie stiklo urnas? Jos siejamos su išskirtine prabanga ir estetika. Be abejonės, dažniausiai stiklo urnos yra gaminamos rankomis, tad jos būna labai įvairių formų ir, beje, spalvų. Visai nereikia gąsdintis, jog tai labai trapus gaminys. Daugelis urnų gaminamos iš nedūžtančio stiklo. Vis tik dažnai stiklas yra derinamas su metalinėmis detalėmis, siekiant urnai suteikti dar daugiau tvirtumo.

Metalinės urnos gaminamos iš žalvario, vario, bronzos, alavo ir nerūdijančio plieno. Jeigu esate vienetinių gaminių šalininkai, rinkitės akmenines urnas. Dėl unikalaus akmens rašto niekuomet nesutiksite dviejų vienodų akmeninių urnų.

Šiandien vis daugiau dėmesio susilaukia biologiškai skaidžios urnos. Kuo jos pasižymi? Ogi tuo, jog  yra pagamintos iš ekologiškų medžiagų. Jos yra sukurtos taip, kad natūraliai suskiltų į aplinką nepalikdamos anglies pėdsakų. Taigi šios urnos visiškai neteršia aplinkos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *