Planuojate siųsti prekes iš užsienio ir prekiauti jais? Tuomet be abejonės jūs susidursite su šalies muitine. Daugelis prekiauja drabužiais iš Azijos rinkos, kur prekės daug pigesnės nei vakarų rinkoje, o ir urmu persisiųsti kainuoja pigiau. Tai daugelis prekybininkų siunčiasi būtent iš Kinijos, Japonijos, Indijos, dideliais kiekiais drabužių, batų, aksesuarų, tačiau neretai prekės užtrunka muitinėje. Kodėl taip yra?
Pirma reikia žinoti, kad yra toks procesas, kaip prekių išmuitinimas. Gaunate siuntą, užpildote specialią deklaraciją, kurioje užpildote siuntos turinį bei vertę. Tuomet būtinai reikia būtinai paskaičiuoti importo į šalį mokesčius ir juos sumokėti. Tik tuomet atgaunate siuntą įš muitinės. Bet nors ir atrodo viskas čia paprasta iš pirmo žvilgsnio, tačiau neapsigaukite. Prekių išmuitinimas išties yra darbas, kuris prasideda nuo to, kai užsakovui paskambina muitinės tarpininkas ir praneša, jog jo vardu muitinėje yra siunta bei, kad reikalingas siuntos išmuitinimas. Žinoma, galima šiuos reikalus susitvarkyti savarankiškai, arba niekur nevažiuojant ir nešvaistant brangaus laiko šiai procedūrai galite pasisamdyti muitinės tarpininką, kuris sutvarkys visus reikalus.
Prekių išmuitinimas reikalingas tuomet, kai prekė yra nestandartinio dydžio, o ir siuntos svoris viršija 21 kilogramą. Gavę tokią siuntą, ją galėsite atsiimti tik tuomet, kai bus užpildyta deklaracija. Tuomet reikia nuvykti į miesto teritorinę muitinę bei nuėjus prie langelio „Importas“ dirbančiam žmogui pranešti dėl ko atvykote. Tikriausiai nesinorės gaišti laiko važiuojant ir tvarkant reikalus, todėl net patys muitininkai pataria geriau kreiptis į tarpininkus, kurie gali greitai sutvarkyti visus formalumus, kadangi jie supranta sistemą ir ne vieną kartą yra pildę deklaracijas.
Dėl ko dar ši procedūra be muitinės tarpininko yra sudėtinga? Iš pradžių muitinėje yra duodami specialūs dokumentai, kuriuos pirmą kartą pamatęs žmogus susipainios pildydamas. O muitininkai nėra labai draugiški žmonės, tad ir informacijos, kaip pildyti tikriausiai nesuteiks. Juolab, kad ten reikalingi specialūs kodai, numeriai, valiutos konvertavimas į eurus. Jei jums išeis viską gerai užpildyti, tuomet teks vykti į banką ir susimokėti importo mokestį, o su mokesčio kvitu vėl grįžti į muitinės postą. Tai išties daug darbo, laiko ir nervų atimantis darbas, tad geriau kreiptis į tarpininkus, kurie gali viską atlikti už jus.