Su SEO optimizacijos terminu yra susidūręs ne vienas interneto svetainės savininkas, tačiau ją atlikti geba ne visi, nes didžiausias iššūkis kyla tuomet kai tenka atlikti išorinę optimizaciją t.y. rinkti nuorodas į svetainę. Ne paslaptis, kad tai dažniausiai yra atliekama publikuojant įvairius straipsnius kitose svetainėse – kataloguose, naujienų portaluose, forumuose ir t.t. Paprastiems svetainių turėtojams atsiranda nemažai sunkumų dėl tokių straipsnių – kai kurie galvoja, kad jie turi būti rašomi pagal kažkokius standartus, tačiau jokių standartų nėra, yra tik svetainių vidinės taisyklės. Norintys gauti nemokamų nuorodų, neturėtų iškart kreiptis į straipsnių rašytojus – galima visko imtis ir patiems.
Tokia reklama internete yra efektyvi dėl kelių priežasčių – straipsniai pakelia pozicijas paieškos sistemose pagal raktinius žodžius, o kiti straipsniai netgi atveda potencialius lankytojus. Jeigu jūs esate suinteresuoti tik nuorodų rinkimu, tai jums didžiausias iššūkis bus būtent pats straipsnių rašymas, nes svetainėse, kuriose talpinsite tuos straipsnius, galioja beveik vienodos taisykles. Pagrindinės taisyklės yra paprastos – straipsnis turi būti netrumpesnis nei 300 žodžių. Svarbiausia tai, kad kiekvienas straipsnis būtų unikalus, o tai reiškia, kad to paties straipsnio į skirtingas svetaines talpinti negalėsite, galėsite vieną unikalų straipsnį talpinti tik vienoje svetainėje. Čia ir atsiranda iššūkis – jeigu jums reikia patalpinti nuorodas į tarkime 50 svetainių, tai jums teks parašyti 50 skirtingų straipsnių po 300 žodžių. Tai nemažas darbas.
Kas liečia straipsnių rašymo standartus, tai čia reikia išskirti pačią straipsnių stilistiką. Jums nėra būtina rašyti kažkokius įdomius, virusinius straipsnius – jūs galite rašyti savo svetainės aprašymus ar kažkokius kitus tektus, kurie gali būti net ir neprikaustantys skaitytojo dėmesio, nes jūs tiesiog renkate nuorodas. Tokius straipsnius gali rašyti kiekvienas turintis kompiuterinį raštingumą, nes reikalavimas svetainėse yra tas, kad visi tekstai būtų gramatiškai tvarkingi ir be klaidų. Tuo labiau, kad straipsnių talpinimas neturi būti labai intensyvus – jums užtektų bent po vieno straipsnio kasdien. Tad, jeigu jūs turite laiko kasdien parašyti po vieną straipsnį, tai jums nėra būtina samdyti rašytojo. Rašytojas orientuosis tik į unikalaus teksto sukūrimą, todėl tikėtina, kad straipsnius galite rašyti ne ką prasčiau nei samdomi rašytojai. Svarbiausia yra turėti laiko ir tiek.