Savigynos pamokos – ar tai tikslinga?

seifasKasdieniai straipsniai apie nelaimes mieste verčia susimąstyti net ir didžiausius skeptikus. Vis daugiau žmonių lanko savigynos kursų pamokas, o nuosavuose namuose savo vietą atranda seifai ginklams. Noras rūpintis savo ir savo artimųjų gerove šiandien atlieka itin svarbų vaidmenį. Tiesa, nemaža dalis gyventojų vis dar abejoja – ar stresinės situacijos metu mes iš tiesų sugebėtume apsiginti ir įveikti užpuoliką?

Kad ir kaip būtų liūdna pripažinti, vis dėlto gatvėse pilna pavojingų jaunuolių, kuriems būtini papildomi pinigai alkoholiui ar narkotikams. Po miestą šlaistosi ir darbo neturintys ar iš kalėjimo neseniai išėję asmenys, kurie tyko lengvo grobio. Nusikaltimai vykdomi prieš bet kokio amžiaus žmones, be to, jie gali sukelti itin neigiamų padarinių – vieni netenka pinigų, kiti patiria emocinį ar fizinį smurtą, o dar kiti grumiasi dėl gyvybės.

Gebėjimas apsiginti yra labai svarbu. Niekas negali būti apsaugotas nuo nelaimių, todėl kiekvienas žmogus turi gerai žinoti, ką jis privalo daryti užpuolimo metu. Žinoma, geriausia vengti pavojingų situacijų, pvz., vaikštinėjimo sutemus ar lankymosi prastos reputacijos rajonuose, deja, tai ne visada įmanoma. Savigynos taisyklių išmanymas taip pat negali garantuoti laimingos pabaigos, vis dėlto taip padidinate tikimybę išsisukti iš pavojaus gniaužtų.

Savigynos būdų yra daugybė. Vienas dažniausių sprendimų – šaunamojo ginklo įsigijimas. Žinoma, jei norite nešiotis ginklą, privalote gauti jam leidimą, be to, reikės laikytis ir numatytų ginklo nešiojimo bei jo laikymo taisyklių – negalite pistoleto rodyti žmonėms gatvėse ar namuose numesti ant sofos. Seifai ginklams taip pat turėtų atitikti jiems keliamus reikalavimus, kitaip leidimą turėti ginklą prarasite.

Kur kas paprastesnis variantas – savigynos pamokos, išmokančios pažinti savo priešą. Tai ypač populiarus moterų savigynos būdas, kadangi čia daug jėgos nereikia – užtenka žinoti svarbiausius taškus, į kuriuos reikia smogti. Žinoma, tam reikia drąsos, kurios nelaimės atveju mums gali ir pristigti. Specialistai tvirtina, kad drąsos įgaunama kelis mėnesius palankius organizuojamus kursus. Labai svarbu ir psichologinis nusiteikimas. Dažna moteris neturi pakankamai drąsos smogti vyrui. Iš prigimties moterys yra jautrios ir linkusios galvoti apie kitus, deja, užpuolimo metu jos turi apsispręsti: arba ji, arba užpuolikas.

Kitas svarbus aspektas – įvertinti situaciją. Savigyna nėra pati geriausia išeitis visais gyvenimo atvejais, pvz., jei su savimi neturite jokio ginklo, o užpuolikas prirėmęs jums grasina peiliu ir ragina atiduoti pinigus, geriau taip ir padaryti. Apsispręskite, kas jums svarbiau – jūsų sveikata ar pinigai. Žinoma, jei matote, kad susiklostė situacija, kurioje jėgų persvara yra jūsų pusėje, nieko nelaukdami tuo pasinaudokite. Ilgai galvoti nereikėtų – užpuolimo metu paprastai svarbi kiekviena sekundė. Tinkamai išnaudokite savo baimę – išsigandus, kūnas išskiria didžiulį kiekį adrenalino, tai reiškia, kad jei neleidžiame sau sustingti vietoje, tampame greitesni, stipresni ir sumanesni.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *