Šildome namus židiniu: koks geriausias?

dujiniai zidiniaiKai kalba pasisuka apie židinius, pirminė visiems kylanti asociacija yra ištaigingi namai su odiniais krėslais, persišku kilimu, paauksuotų rėmų paveikslais, kabančiais ant sienų ir virš didelio, malkomis kūrenamo židinio. Ne taip jau seniai toks variantas buvo vienintelis, tiesa, tačiau šiandien galime rinktis šildyti namus ne vien malkomis. Dar egzistuoja ir dujiniai bei elektriniai židiniai. Aptarkime kiekvieno iš šių variantų pliusus bei minusus.

Malkomis kūrenami židiniai. Kaip ir minėta – pats tradiciškiausias būdas, žinomas nuo senų laikų. Malkomis kūrenami židiniai suteikia niekuo nepakeičiamą natūralumą ir klasikos dvelksmą. Smagus degančio medžio traškesys ir lengvas aromatas kai kuriems yra nepakeičiamas malonumas. Tačiau atmetus šią prabangą telieka nemažas kiekis minusų. Visų pirma, norint turėti malkomis kūrenamą židinį, reikia apsirūpinti mediena. Tai ypač nepraktiška, kai ateina šaltasis sezonas. Tenka bent kelis kartus į savaitę eiti į lauką ir rinkti malkas, kas labai nemalonu, kai, pavyzdžiui, elektriniai arba dujiniai židiniai nereikalauja tokio aukojimosi. Su malkomis, beje, atkeliauja ir netvarka – purvas, žievės atplaišos, drožlės, sudegintų malkų pelenai ir anglys. Visa tai kaupiasi židinyje ir ten, kur nusprendžiate laikyti malkas.

Dujiniai židiniai. Vienas iš dviejų moderniausių būdų šildyti namus. Dujiniai židiniai tinkami naudoti tiek privačiuose namuose, tiek mažiausiuose butuose. Jie ergonomiški, praktiški bei taupūs. Dujinių židinių nereikia valyti – jie nenaudoja kietojo kuro, kuris galėtų palikti po savęs nuosėdų ar nešvarumų. Taip pat, šiuolaikinės technologijos leidžia lengvai valdyti liepsnos intensyvumą, o tai reiškia, kad jūs galėsite valdyti ir sąskaitos už dujas dydį. O dujos, beje, ir taip yra viena iš pigiausių žaliavų rinkoje.

Elektriniai židiniai. Kaip ir dujiniai židiniai, šie nereikalauja priežiūros, yra lengvai montuojami ir reguliuojami. Žiemą galima nustatyti šilumą, o vasarą, kai ir taip karšta, įmanoma naudoti elektrinį židinį tik kaip šviesos šaltinį. Tai suteiks jaukumo ir sutaupys išlaidas. Vienintelis elektrinių židinių minusas yra šiuo metu vyraujanti nemaža elektros kaina.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *