Sėklos žemės ūkiui: pasiūla ir pasirinkimas

sėklosTinkamos sėklos ir gerai paruošta žemė – vienas svarbiausių žemdirbių darbų, kuris užtikrina kokybišką ir gausų derlių. Nors Lietuva nėra didelė, vis dėlto, sėklų pasirinkimas nėra toks paprastas, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio – reikia atsižvelgti ne tik į konkretaus regiono savitumą, bet ir dirvos savybes bei oro sąlygas. Džiugu tai, kad kasmet atsiranda vis naujų augalų veislių, kurios pasižymi geresnėmis savybėmis, lyginant jas su standartinėmis veislėmis. Iš kitos pusės, tam tikros veislės jau ne vienerius metus laiko lyderio pozicijas ir neketina jų lengvai užleisti.

Siekiant ištirti konkrečios veislės savybes, atliekami įvairūs tyrimai. Paprastai vasarinių augalų veislės tiriamos 2 metus, o žieminių augalų tyrimai pareikalauja net 3 metų. Neatlikus minėtųjų darbų, žemdirbiai negali būti tikri dėl sėklų tinkamumo konkretaus ūkio sąlygoms. Dėmesys sėklų kokybei yra itin didelis – kiekvienas ūkininkas nori, kad jo pasirinkimas atneštų didžiausią pelną, duotų gerą derlių, o darbas nenueitų šuniui ant uodegos.

Praktika rodo, kad paprastai Lietuvos ūkininkai sėja savo ūkyje išaugintas ir paruoštas sėklas, kurios reguliariai (kas kelis metus) yra atnaujinamos sertifikuotu produktu. Taip yra todėl, kad kiekvienais metais pirkti aukštos kokybės sertifikuotas sėklas – itin brangus sprendimas, kurio negali sau lesti mažesnieji ūkiai. Esant naujų sėklų poreikiui, dažniausiai perkamos kitų ūkininkų išaugintos sėklos. Be to, vertinant investicijas, negalima pamiršti ir trąšų klausimo. Šių pasirinkimas išties didelis, o pasirinkimo kriterijai skiriasi nuo žemdirbio išsikeltų lūkesčių – vieni trąšas vertina pagal jų gamintoją, kiti – pagal kainą. Ypatingai atsargiai trąšas turi rinktis ekologiško ūkio savininkai. Daug dėmesio sulaukia ir lietuviškos trąšos. Dalis žemdirbių tvirtina, kad šios yra kur kas labiau pritaikytos Lietuvos klimato sąlygoms. Iš kitos pusės, tikrai ne visais atvejais minėtasis sprendimas nukonkuruoja atvežtinių trąšų kainą.

Ieškodami aukštos kokybės sėklų, rinkitės patikimą pardavėją, kuris atsakys į visus jūsų klausimus ir padės priimti geriausius sprendimus konkrečioje situacijoje. Primename, kad žemdirbiai, perkantys sertifikuotą sėklą, visada laimi, kadangi drauge gauna ir tikslią informaciją apie sėklos kokybę, kas yra labai svarbu, planuojant tiek sėjos tankį, tiek derliaus dydį. Šiuo metu žemdirbiams siūlomas itin platus sėklų pasirinkimas ir įvairių veislių augalai, galintys užtikrinti perspektyviausią derlių Lietuvos klimato sąlygomis. Jei abejojate dėl savo sprendimo, pasitarkite su šios srities profesionalais, kurie padės išsirinkti jūsų išsikeltus kriterijus atitinkančias veisles.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *