Techninė pagalba kelyje. Kokie jos privalumai?

pagalbaTechninė pagalba kelyje yra Lietuvoje vis labiau populiarėjanti paslauga. Vakarų šalyse ji plačiai naudojama jau daug metų, kadangi Vokietijoje, Prancūzijoje, Jungtinėse Valstijose ir kitose aukštesnio pragyvenimo lygio šalyse įprasta pirkti automobilius tiesiai iš gamintojo – tokiu atveju gamintojas suteikia klientui privilegiją prireikus išsikviesti techninę pagalbą.

Lietuvoje šią paslaugą taip pat iš pradžių teikė automobilių gamintojų atstovai, vėliau – atsirado draudimo bendrovių privačiai siūloma techninė pagalba kelyje, kaip papildoma paslauga, suteikiama su draudimu.

Šiandien Lietuvoje techninė pagalba yra prieinama laisviau nei bet kada. Dauguma automobilių supirkimo įmonių arba kai kurie automobilių servisai siūlo tech pagalbą kelyje, kurios gali prireikti kiekvienoje kelionėje. Ši paslauga yra naudinga tiems, kurie dar turi nedidelį vairavimo stažą ir gali sutrikti viduryje kelionės iškilus nenumatytiems automobilio gedimams. Taip pat techninė pagalba nepamainoma avarijos atveju – norint iš įvykio vietos išgabenti sugadintą transporto priemonę.

Statistiškai technine pagalba naudojasi vairuotojai, kurių automobilių padangos sprogsta dėl kelio duobių, išsikrovus akumuliatoriams ir kitais atvejaias. Rečiau pagalba kviečiama dėl generatoriaus  gedimų.

Pagrindinis šios paslaugos privalumas – tai patogus neveikiančio automobilio nugabenimas iki stovėjimo aikštelės arba artimiausio serviso. Pasitaiko atvejų, kai iškilę automobilio gedimai gali būti paprastai ir greitai sutvarkomi vietoje, tuomet vairuotojas gali toliau saugiai tęsti kelionę. Už automobilio taisymą kelyje kai kuriais atvejais gali būti taikoma didesnė paslaugos kaina.

Lietuvoje automobilio gedimo kelyje atvejais žmonės pirmiausiai kreipiasi į savo draugus ar artimuosius, kurie galėtų atvykti į įvykio vietą ir padėti nutempti automobilį. Tačiau policija įspėja, jog nepatyrę vairuotojai, tempiantys kitą transporto priemonę gali patys prišaukti avariją. Tad bet kuriuo atveju prireikus pagalbos kelyje siūloma kviesti profesionalią techninę pagalbą.

Pagal techninės pagalbos servisų  ir eismo įvykių statistiką, daugiausiai atvejų  kviečiama techninė pagalba Vilniuje. Šiek tiek rečiau pagalbos kelyje prireikia Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje. O rečiausiai šia paslauga naudojasi vairuotojai Šiauliuose ir Marijampolėje.

Techninė pagalba kelyje yra patogus ir saugus būdas rūpintis savo automobiliu ir jo keleiviais bet kokiu eismo įvykio atveju. Teikiančios šias paslaugas įmonės gali pagal Jūsų pageidavimą nutempti transporto priemonę į saugią vietą arba pasiūlyti greitą problemos sutvarkymą čia pat kelyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *