Oftalmologų nuomonė – kodėl vaikams reikalingi saulės akiniai?

saulės akiniaiŠilti orai ir kaitri saulė – mėgstamiausias mažųjų laikas, kuomet galima valandų valandas praleisti lauke, žaidžiant su draugais. Tiesa, galvodami apie vaikų laisvalaikį, negalime pamiršti ir jų sveikatos. Vienas aktualiausių klausimų – ultravioletiniai saulės spinduliai, turintys neigiamą įtaką akims. Šiuo atveju reikalingi kokybiški saulės akiniai.

Akių ligos ir regėjimo problemos

Oftalmologai primena, kad vaikų akys yra kur kas jautresnės saulei – jei didesnis UV spindulių kiekis pateks į akies lęšiuką, gali atsirasti kataraktos problemų. Pasireiškus minėtajai ligai, reikalinga operacija. Ultravioletiniai saulės spinduliai kenkia ir tinklainei – įvykę tinklainės pakitimai dažniausiai gydomi kur kas ilgiau ir sudėtingiau. Be to, daug laiko saulėje praleidžiančių vaikų regėjimas suprastėja. Dar blogiau yra tai, kad minėtieji pakitimai pastebimi tik praėjus keliems metams. Kad išvengtumėte rimtų problemų, turite pasirūpinti vaikų akių apsauga ir skirti ypatingą dėmesį akinių nuo saulės paieškai. Primename, kad akinukus nuo saulės gali nešioti vaikai nuo 1 metų amžiaus. Specialistai teigia, kad geriausia saulės akinius pirkti vaikams, kurie supranta jų reikšmę, t. y. negalvoja, jog šis pirkinys tėra žaislas, kurį galima mėtyti, valgyti ir gadinti.

Saulės akinių pasirinkimo kriterijai

Kad pasirūpintumėte visapusiška akių apsauga, reikia atsakingai rinktis akinius nuo saulės. Atsisakykite pigių gaminių ir produkcijos, parduodamos turguje ar kitose masinio susibūrimo erdvėse. Akinius pirkite žinomo vardo optikos salone, kur jums bus suteiktos išsamios konsultacijos. Vertinant saulės akinius, vienas svarbiausių kokybės aspektų – 100 proc. apsaugą užtikrinantys akinių lęšiai. Vaikams siūlome rinktis plastikinius lęšius, kadangi stikliniai gali sudūžti bėgiojant ar žaidžiant. Plastikinis lęšis turi būti aukštos kokybės ir atsparus įbrėžimams. Venkite akrilinio plastiko, kuris greitai susibraižo.

Svarbu įvertinti ir lęšių spalvą. Rekomenduojame rinktis žalsvai pilkus akinukus, kurie sukuria natūralų aplinkos vaizdą (to negali užtikrinti rožinės ar oranžinės spalvos). Nuo ryškių saulės spindulių gerai apsaugos rudi ir juodi lęšiai. Jokiu būdu nesirinkite mėlynos spalvos lęšių, kurie ne tik neapsaugos akių, bet ir pradės jas varginti. Visais atvejais rinkitės patogius akinukus, kurie nesmuks nuo nosies ir nespaus smilkinių. Nepatogūs akiniai gali sutrikdyti kraujotaką, be to, kels nemalonius pojūčius, todėl vaikas nenorės jų nešioti. Beje, saulės akiniai turėtų būti kuo platesnio rėmelio – taip bus užtikrinta tinkama apsauga iš visų regėjimo zonų.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *