Tiekimo grandinės optimizavimas

tiekimas 

Daugumos šiuolaikinių įmonių darbas yra pagrįstas projektais. Juk kai įmonės veiklą sudaro procesų grandinė, projektų sudarymas yra neišvengiamas. Jų pagalba planuojami žaliavų ir pagamintos produkcijos srautai, sandėliavimas, transportavimas, pristatymas klientams. Tik sklandus šių procesų valdymas užtikrina gerus darbo rezultatus. Kaip maksimaliai optimizuoti tiekimo grandinės procesus? Štai keletas patarimų.

  • IT sprendimai

Projektinę veiklą ar gamybą vykdančioms įmonėms skirti IT sprendimai yra bene efektyviausias būdas optimizuoti tiekimo grandinės valdymą. Įdiegtos sistemos gali apjungti įvairius procesus – nuo užklausų tiekėjams, prekių kortelių, sandėlio valdymo iki pristatymo klientui. Automatizavus šias užduotis išvengiama klaidų procesuose, darbas vyksta sklandžiau ir greičiau.

  • Skatinkite bendradarbiavimą

Natūralu, kad ne visuomet galite suvaldyti visus procesus ar būti bet kada pasiruošę spręsti iškilusius nesklandumus. Todėl įmonėje skatinkite bendradarbiavimą tarp darbuotojų, atsakingų už skirtingus procesus. Pavyzdžiui, glaudžiai susijusius gamybos ir sandėliavimo procesus atitinkami darbuotojai gali aptarti tarpusavyje ir rasti iškilusių problemų sprendimo būdus.

  • Tiksliai apibrėžkite atsakomybes

Visa grandinė (verslo) nepriekaištingai veiks tik tada, kai kiekviena jos grandis dirbs sklandžiai. Todėl aiškiai apibrėžkite darbuotojų atsakomybes ir pareigas. Kiekviename įmonės veiklos etape darbuotojai turi žinoti kokios užduotys jiems priskirtos ir iki kada jas reikia atlikti.

  • Organizuokite susirinkimus/ susitikimus

Dažniausiai skirtinguose procesuose dirbantys darbuotojai tiesiogiai nekontaktuoja. Bendri skirtingų sektorių susitikimai ne tik suvienija tiekimo grandinės kolektyvą, bet ir sudaro galimybes aptarti darbo niuansus. Jei tiekimo grandinę sudarantys padaliniai yra dideliu atstumu vienas nuo kito, suprantama, kad rengti savaitinius ar mėnesinius susirinkimus nebus praktiška. Tuomet nors kartą per metus suorganizuokite bendrą susitikimą kad ir neformalioje aplinkoje.

Priimant  tinkamiausią tiekimo grandinės optimizavimo sprendimą, įvertinkite jo galimą naudą. Kuo geresnių rezultatų norite, tuo jūsų sprendimas turi būti efektyvesnis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *