Tinkamos šiltinimo medžiagos – šiltinimo sėkmė

šiltinimo medžiagosPastatų šiltinimas ir modernizavimas – dažna pokalbių tema. Prieš kelis metus prasidėjus nacionalinei renovacijai, vis daugiau individualių namų savininkų apie pastatų šiltinimą pradeda galvoti dar statybų eigoje. Žinoma, taip sutaupoma pinigų ir laiko. Kam šiltinti pastatą po kelių metų, vėl samdyti darbuotojus ir pirkti medžiagas, jei viską galima padaryti vienu metu ir džiaugtis šiltu, jaukiu ir ekologišku namu iš karto po statybos darbų.

Jei ir Jūs galvojate apie namo šiltinimą, pirmiausia reikia pasidomėti, kokios yra šiltinimo medžiagos. Medžiagos ir technologijos lemia šiltinimo sėkmę. Tai reiškia, jog priklausomai nuo to, ką naudosite šiltinimo metu, galėsite džiaugtis namuose šiluma arba ne. Kad ir kokį pastatą šiltintumėte, svarbiausios šiltinimo medžiagos yra nepakeičiamos ir visuomet tokios pačios.

  • Putplastis. Šiltinant pamatus, sienas ar net stogą, naudojamas putplastis. Viena universaliausių ir populiariausių šiltinimo medžiagų, reikalinga šiltinant pastatus nuo įšalo, drėgmės, šilumos laidumo. Puikiai tinka sienoms, perdangoms, pamatams, stogams ir sienoms. Tai lengva ir kiekvienoje statybų prekių parduotuvėje parduodama medžiaga. Labai svarbu putplastį rinktis pagal savo vykdomą projektą, mat jis gali būti įvairių išmatavimų ir savybių. Taip pat skiriasi putplasčiai, naudojami pastatų išorės ir vidaus šiltinimui.
  • Putų polistirolas. Putplastį kartais keičia ir kitos šiltinimo medžiagos, pavyzdžiui putų polistirolas. Tai beveik tokio paties funkcionalumo medžiaga, tačiau ji šiek teik mažiau laidi šilumai. Dažniausiai ši medžiaga pasirenkama dėl geros kainos ir lengvai gaunamų įvairių išmatavimų gabalų. Polistirolas taip pat lengvai pritaikomas įvairiuose šiltinimo darbuose, šiltinant skirtingas pastato erdves.
  • Ekstrudinis putų polistirenas. Tai šiltinimo medžiaga naudojama cokolių, terasinių stogų, grindų, perimetrinei, sienų, šalčio tiltų izoliacijai Tai labai moderni medžiaga, kuri labai atspari mechaniniams pažeidimams, taip pat drėgmei ir suteikia itin aukštos kokybės izoliaciją. Dažniausiai tokio tipo polistirenas naudojamas didžiuliuose projektuose ir vykdant platesnio masto statybų darbus, nes ši medžiaga yra ypač aukštos kokybės atitinkanti visus tarptautinius standartus. Taigi su ja ne tik lengva dirbti, tačiau galima tikėtis ir ilgo darbų išlaikymo.
  • Polistireno plokštės. Tokios šiltinimo medžiagos kaip polistireno plokštės dažniausia naudojamas šildomų grindų šiltinimui Jų išskirtinė savybė – sukabinimo mechanizmas, veikiantis kaip spyna. Jo dėka atskiros plokštės susitvirtina betonuojant ir sudaro vieną šiltinimo mechanizmą.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *