Tvoros tinklas – madinga eksterjero dalis

tvoros tinklasJeigu ir jus domina senos, bet naujai atgimusios eksterjero idėjos, tai tvoros tinklas turėtų būti pirmas pirkinys, nuo kurio pradėsite savo teritorijos tvarkymą ir gražinimą. Iš tiesų, tai tikras sezono hitas, nuo kurio ir prasideda geriausias sodo ar kiemo dizainas. Išgirdote, ir nesuprantate, kaip tvoros tinklas gali pasitarnauti? Štai keletas kūrybingų idėjų, kurios leis įgyvendinti netikėtus sprendimus.

Erdvę plečianti tvora

Visų pirma, tvoru tinklas (akcija) apskritai labai naudingas. Kai mes nesugalvojame, kokią čia gražesnę tvorą ir brangiausią išsirinkti, kai imame stambiausius monolitus, visada galima pradėti vėl nuo pradžių. Paprasta tinklinė tvora yra labai naudinga, ji turi daug pliusų. Visų pirma, ji tvirta, jeigu gerai pagaminta ir gerai pastatyta. Antra – ji turi pačias geriausias (kai kuriais atvejais) estetines savybes. Kartais žmonės gyvena nuostabiuose kraštovaizdžiuose, o tvoros išvis net ilgai neužsitveria, nes tai uždengtų vaizdą. Jūsų pasirinkto tvoros tinklo aukstis gali būti net ir labai didelis, bet jeigu tvora iš tinklo, tai ji yra permatoma. Ji nedarko kraštovaizdžio, ji yra nematomas objektas, ji neužstoja jums to, ką norite matyti, ji neskaido didelės erdvės pojūčio. Tiek būdamas viduje, tiek išorėje, galite jaustis kaip didesnėje erdvėjė. Tai labai gerai, kai jūsų sodas gražus, jame auga medžiai, obelys, gėlės. Tada ir žmonėms malonu eiti palei tokią tvorą bei matyti gražius dalykus. Kartais žmonės užsitveria didžiausiomis mūrinėmis tvoromis, o vėliau patys jaučiasi, kaip atsidūrę labirinte. Tereikia vieną dieną pasivaikščioti po bet kurį Anglijos miestą ir miestelį ir pasijusite kaip mūro labirinte. Ten nėra tinklinių tvoros, visos aklinai užmūrintos, dėl to nematai nieko, tik šaligatvį, kuriuo eini. Lietuvos žavesys ir yra gamtoje, o gražiuose mažuose miesteliuose vis dar galima pasidairyti į nuostabias vietas, kur šviesu, auga įvairūs augalai. Tai nesunaikina erdvės pojūčio, ir net ir maža šalis tampa didele.

Gyvūnai Jūsų kieme

Dar viena idėja – mieli naminiai gyvūnai už tinklo. Kodėl tvoros tinklas gyvuliams gali būti geresnis sprendimas nei medinis tvartas? Gyvūnai yra gražūs, todėl nėra jokios prasmės jų slėpti už aklinų sienų. Įsivaizduokite gražiai sutvarkytą sodą – kiemą, kuriame tinkliniame aptvare ganosi ožkos, mažesniame šokinėja zuikiai. Tai labai gražus vaizdas, o jeigu dar ir kokia nors ožkelė mekena, galite pajusti tikrą kaimo idilę. Dažnai parduotuvėse būna tvoros tinklo akcijos, todėl pataikę reikiamą momentą, galite įsigyti ir pigiau. Tik rekomenduojama rinktis naują, gal net kaip nors gražiai nudažyti, kad derėtų. Jeigu kažkas dėvėtą parduoda tvoros tinkla, tai jis veikiausiai nebeatrodys taip gerai, kaip atrodytų naujas. Nepamirškite, kad šįsyk kalbame ir apie eksterjerą patį. Kas yra gražu, ir kas nėra. Jeigu norite gražaus kiemo, tai turite pasirūpinti, kad jame viskas būtų tvarkinga, nauja.

Augalai, pakibę tvoroje

Pasinaudoję šiais standartiniais patarimais, galite pereiti prie modernesnių ir drąsos reikalaujančių idėjų. Kartais žmonės prie tvoros pririša grubaus audinio maišų su žemėmis, į tuos maišus prisodina augalų. Tie augalai (galbūt gėlės) vėliau ima lįsti pro tvoros plyšius, ir taip mes gauname įdomų dekoratyvinį sprendimą – tvora, nestandartiniu būdu apauginta augalais. O jeigu mokate tvoros tinklą apauginti vijokliais, tai toks grožis jums galės tarnauti kaip apjuosiantis pavėsinę, kurioje poilsiautų ir tiesiog smagiai ilsėtųsi svečiai ar patys namų gyventojai, jei tik mokėsite protingai panaudoti tvoros tinklą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *