Vartų remontas – darbas, kurio negalima patikėti bet kam

vartu remontas
Jei kaimuose gyvenantiems senoliams vartų remontas siejasi su išlūžusiais vyriais ar medinių tvoros „stulpų gedimais“, tai jaunesniems miestų gyventojams ar tiesiog tiems, kurie, kurdami savo namų aplinką, naudojasi visais prieinamais techniniais sprendimais, ši problema yra kiek kitokio pobūdžio. Plaktuko ar vinies nepakaks (o ir naudoti griežtai nerekomenduojama): automatinės vartų sistemos iš tiesų palengvina mūsų kasdienybę, tačiau kartais gadina nervus savo gedimais, kuriuos pataisyti savarankiškai gali būti sunku, o, neturint reikiamos patirties,  ir nepatariama.

Automatiniai vartai neatsidaro/neužsidaro, stringa, sugedo valdymo pultelis, atsirado pašaliniai garsai vartus darinėjant, triukšmas darbo režime didesnis nei įprasta ir panašios problemos – ženklas, jog jums reikalingas vartų remontas. Faktas, jog genda vartai, nuotaiką, savaime suprantama, sugadins, tačiau stebinti neturėtų. Juk vartai – aktyviai naudojamas daiktas, o ne dekoratyvi eksterjero detalė (tiesa, renkantis vartus, į šių dizainą derėtų atkreipti dėmesį – pastarieji turi harmoningai įsilieti į bendrą aplinką). Kokios yra dažniausiai pasitaikančios vartų gedimo priežastys?

Techninis brokas. Jei įsigijote vartus ar šių automatiką su gamybiniu broku, gedimai bus pašalinti gamintojo sąskaita.

Nekokybiškas gaminys. Vartų automatika – ne tas daiktas, kuriam turėtumėte taupyti. Rekomenduojama rinktis žinomų, kokybe garsėjančių gamintojų produkcią – vartų gedimo tikimybė tikrai sumažės.

Klaidos vartų montavimo procese. Vartų montavimo kokybė vaidina svarbų vaidmenį pastarųjų eksploatacijoje. Jei tai atlikote patys ar patikėjote abejotino profesionalumo asmenims, tikėtina, jog dėl to ir atsirado vartų gedimas. Idealiausia, jei vartų montavimas patikimas tos įmonės atstovams, iš kurių šie ir buvo pirkti (išvengiama situacijos, kai kaltę dėl problemos bandoma permesti kitiems).

Netinkama vartų priežiūra. Kaip ir kiekvienas daiktas, taip ir vartai, turi savas priežiūros taisykles, kuriomis, norint išvengti gedimų, būtina vadovautis. Minimali vartų priežiūra – reguliarus, maždaug kas porą metų atliekamas vartų pakėlimo mechanizmo sutepimas specialia priemone bei spyruoklių įtempimas (taip pat kartą kas kelis metus).

Jei vartus įsigijote iš patikimo pardavėjo ir šių montavimą patikėjote specialistams, suskubkite pasinaudoti garantinio aptarnavimo galimybe. Tiesa, būtina atidžiai perskaityti gamintojo ar montuotojo pateiktas garantinio aptarnavimo taisykles. Neretai, dėl vartų eksploatacijos taisyklių nesilaikymo, bandymo šiuos remontuoti savarankiškai bei kitų niuansų, vartų remontas nemokamai gali būti ir neatliekamas. Tokiu atveju derėtų neeksperimentuoti su saviveikla, o kreiptis į profesionalus, kurie pašalins gedimą bei suteiks remonto darbams garantiją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *