Virtuvės baldai mažam valgomajam: kaip sukurti optinę apgaulę?

virtuvės baldaiJei nusprendėte įsirengti mažos erdvės virtuvę, didžiausią dėmesį skirkite šios patalpos funkcionalumui – pagalvokite, kaip bus išdėstyti virtuvės baldai ir buitinė technika, kokiomis spalvomis puošite sienas ir kaip įrengsite apšvietimo sistemą. Tinkamai suplanuota maža virtuvė sukurs jaukią ir patogią aplinką maisto ruošimui ir kasdieniams buities darbams. Svarbiausia – efektyviai išnaudoti kiekviena kambario plotelį.

Pirmasis jūsų darbas – įsigyti kokybiškus, minimalistinio dizaino baldus. Jei virtuvę apstatysite puošniais stalais, karališkomis kėdėmis ir didingais baldais, galite būti visiškai tikri – tokia virtuvė primins ne dailų valgomąjį, o pompastišką sandėliuką. Geriausias sprendimas – skandinaviško stiliaus gaminiai, pritaikyti mažoms, tačiau funkcionalioms gyvenamosioms erdvėms. Atsakingai rinkitės spalvas – išbandykite prie sienų derančius šviesius atspalvius, kurie vizualiai padidins patalpą. Jei ilgitės žaismingo kontrasto, rinkitės ryškiaspalvius akcentus, pvz., vazas, stalo servetėles ar žydinčius augalus.

Mažoje virtuvėje svarbiausią vaidmenį atlieka virtuvės baldai. Pagalvokite apie valgymui skirtą stalą, kuri galėsite naudoti ir maisto ruošimo darbams. Rinkitės aukštesnį gaminį, prie kurio jausitės patogiai tiek sėdėdami, tiek stovėdami. Jei jūsų šeimą sudaro daugiau asmenų, pagalvokite apie išskleidžiamą gaminį, kurį, esant reikalui, galėsite sumažinti arba padidinti. Toks stalas neužims daug vietos, greitai ir lengvai transformuosis iš maisto ruošybai skirto gaminio į erdvų paviršių valgymui. Rinkitės stalą aukštomis kojomis ir erdvia postaline erdve, kurią galėsite išnaudoti kėdžių laikymui.

Išnaudokite virtuvės aukštį – pakabinkite spinteles, lentynėles, siekiančias virtuves lubas. Nors čia laikomi produktai nebus lengvai pasiekiami, tačiau viską turėsite vienoje vietoje. Į aukštumas kelkite rečiau naudojamus gaminius ar ilgai negendančius maisto produktus. Efektyviai išnaudokite palangės erdvę, ypač jei ši yra kiek platesnė – čia galite sustatyti dailias stiklines, kurios atliks ne tik praktinę, bet ir estetinę funkciją. Ant palangės galite laikyti dubenėlį su vaisiais ir lengvais užkandžiais, kuriais galėsite mėgautis kiekvieną kartą apsilankę virtuvėje.

Pagalvokite apie grindis – kaip ir sienų apdailai čia puikiai tiks ramių tonų atspalviai. Rinkitės lengvai valomą apdailą, kuri nekels sunkumų ateityje. Interjero specialistai mažoms patalpoms rekomenduoja skersai klojamas plyteles, parketą ar laminatą, kas leidžia vizualiai padidinti patalpos erdvę.

Mažai erdvei būtinas tinkamas apšvietimas. Jei virtuvėje yra langas, pasistenkite, kad į patalpą patektų kuo daugiau natūralios saulės šviesos. Jokiu būdu nesirinkite tamsaus ir storo audinio užuolaidų – geriausias sprendimas lengvos, pusiau permatomos dieninės užuolaidėlės ar stilingi roletai. Galvodami apie dirbtinę šviesą, rinkitės sistemą, sukuriančią kiek įmanoma mažiau šešėlių. Geriausias sprendimas – iš viršaus sklindanti ryški šviesa. Jei planuojate įrengti atskiras lentynėles arba daiktų laikymo skyrius po kriaukle ar baldais, pagalvokite apie balduose įmontuotą apšvietimo sistemą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *