Kreditų išpopuliarėjimo priežasčių yra nemažai. Viena iš jų – greitis. Tai užkoduota ir pačiame paslaugos pavadinime. Vieni žmonės pasiskolina ir sėkmingai grąžina. Kiti, deja, nelabai sėkmingai. Jūsų dėmesiui – trys patarimai, ko šiukštu nedaryti, kad greitas kreditas nepakenktų.
-
Nesiskolinkite spontaniškai
Vieni asmenys sprendimus priima spontaniškai, kiti stengiasi gerai apgalvoti situacijos niuansus. Kalbai pasisukus apie pinigus, spontaniškumo kartais neišvengiama. Jei sugenda buities prietaisas ir tuoj pat reikia kito, galbūt greitas kreditas imamas jau po kelių minučių. Bet ne visi žmonės pasiduoda tokiam skubumui ir apmąsto, koks sprendimas būtų geriausias.
Be to, kai situacija įvertinama be panikos, pasirenkamas optimalesnis greitas kreditas – juk mintys sudėliojamos ir randama geresnių pasiūlymų.
-
Nesiskolinkite dėl prestižo
Turbūt daugelis norėtų naujesnio automobilio, nei turi dabar. Daugelis mielai įsigytų naujausią „iPhone“. Arba namą su trimis baseinais. O kaip smagu puikuotis spindinčiu „Rolex‘u“! Bet greitas kreditas ne tam skirtas. Nesiskolinkite daiktams, kurie atitiks įvaizdžio gerinimo funkciją. Tiksliau, dirbtinio įvaizdžio kūrimo funkciją.
Greitas kreditas pasitarnauja, kai finansinė situacija nekokia, o reikia pinigų būtiniems dalykams. Tai jokiu būdu ne pasipuikavimo objektas.
-
Nesiskolinkite šešis kartus daugiau, nei reikia
Nesiskolinkite nei tris, nei šešis, nei tuo labiau devynis kartus didesnės sumos, nei iš tiesų reikia. Sakykim, būtinas daiktas kainuoja 300 eurų. Tai tikriausiai ir bus reikalingi 300 eurų. Tuomet nepravartu skolintis 900 ar dar daugiau. Principas paprastas – didesnė suma = didesnė grąžintina suma.
Šie trys patarimai turėtų padėti kryptingiau susitvarkyti su finansais. Būna situacijų, kai norisi tuoj pat pasirašyti kredito sutartį. Tačiau visada rekomenduojama apgalvoti, ar jo iš tiesų reikia. O jei jau nusprendžiama, kad greitas kreditas yra tinkamas sprendimas, svarbu atsakingai pasirinkti. Kaip minėjome pradžioje, pasirinkimą lemia įvairūs dalykai. Vienas iš jų – sparta. Tačiau nesusikoncentruokite tik į šį kriterijų. Juk labai svarbi kiekviena sutarties sąlyga, grąžinimo terminai ir, aišku, palūkanų dydis.
Trys esminiai teiginiai, kurie turėtų padėti siekiant finansinio stabilumo:
nesiskolinkite spontaniškai, nesiskolinkite dėl prestižo ir nesiskolinkite daugiau, nei reikia.