Kaip apsaugoti savo verslą?

vagisDuomenys apie jūsų įmonės vykdomą veiklą yra įdomūs ne tik jūsų konkurentams. Ne mažiau pavojingi gali būti ir patys įmonės darbuotojai, ypač tie kurie užima aukštas pareigas ir turi prieigą prie visos informacijos.

Kokią informaciją gali pavogti?

Jautri informacija yra viskas kas susiję su įmonės finansais, gamyboje naudojamomis technologijomis, produktų receptūra ir daug kitų dalykų, netgi rinkos tyrimai ir klientų pavadinimai turi aukso vertę. Informacija apie įmonę gali bandyti ne tik patys tiesioginiai konkurentai bet ir šios srities specialistai kurie suinteresuoti informacijos pardavimu. Šie asmenys gali bandyti paveikti jūsų įmonės darbuotojus, bandymas informaciją nupirkti, įtakos darymas per giminystės ryšius – tai tik keletas dažniausiai naudojamų būdų nutekinti informaciją. Šiems tikslams pasiekti naudojamos visos įmanomos priemonės, kaip teigiama detective.lt svetainėje, tarpų jų ir pasiklausymo įranga ir išmanios šnipinėjimo programos. Kaip gi be jų 2020 metais? Informaciją apie įmonė dažniausiai nutekina patys darbuotojai. Dėl šios priežasties visame pasaulyje įmonės patirią žalą kuri skaičiuojama milijardais.

Kaip apsisaugoti?

Turint omenyje, kad informacija beveik visais atvejais yra tiesiog gražiai paimama, nukopijuojama be jokių brutalių įsilaužimų į įmonės serverius, tai reiškia, kad norint apsaugoti savo verslą, reikia darbuotojams riboti įmonės informacijos prieigą. Žemesnės grandies specialistams teikti tik tiek informacijos kiek reikia jų sprendimams priimti. Be šių priemonių būtina taikyti ir fizines apsisaugojimo priemones – dokumentų naikinimas smulkinant prieš išmetant, ne visą informaciją leisti atspausdinti, apsaugoti dokumentus slaptažodžiais. Ne mažiau svarbu, kad įmonėje būtų skatinamas lojalumas ir aukšti darbuotojų moralės principai. Tai galima pasiekti užtikrinant darbuotojų motyvuojantį atlygį už darbą ir kitas nefinansines skatinimo priemones. Vis dažniau įmonės atrinkdamos darbuotojus svarbioms pareigoms ieško būdų patikrinti asmens sąžiningumą ir analizuoja visus veiksnius kurie galėjo turėti įtakos jo reputacijai.

Be žmogiškųjų faktorių, verslo saugumui turi įtakos ir technologijų naudojimas įmonės apsaugai elektroninėje erdvėje nes pusė padaromos žalos tenka dėl autorinių teisių, prekės ženklo naudojimo pažeidimų, o kur dar kenkėjiškos programos kurios renka ir sistemina informaciją apie įmonę. Įmonės neturėtų pamiršti, kad pačios rinkdamos informaciją apie savo klientus turi užtikrinti ir ų duomenų saugumą.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *