Kokie būdai padeda greičiau atsigauti po sąnarių operacijos?

sąnariai

Pacientų, kuriems atliekamos sąnarių operacijos, pastaruoju metu vis daugėja. Vienos dažniausių – sąnarių endoprotezavimo operacijos, kurių metu susidėvėjęs sąnarinis paviršius pakeičiamas dirbtiniu. Šiuolaikinės medicinos pažanga leidžia šias operacijas atlikti vis sklandžiau, o pacientai po jų vis greičiau „atsistoja ant kojų“. Po šių operacijų žmogaus  grįžimas į pilnavertį, aktyvų gyvenimo tempą ir savijautos kokybė labai priklauso nuo pačio paciento ir jo veiksmų po operacijos. Štai pagrindiniai būdai, kaip kuo greičiau atgauti gerą savijautą po sąnarių operacijos.

  • Kineziterapija

Tinkamas fizinis aktyvumas, mankštos ir specialūs pratimai yra pagrindiniai pooperaciniu periodu rekomenduojami veiksmai. Kineziterapijos užsiėmimai stiprina raumenis, plečia judesių amplitudę, padeda formuotis sąnario skysčiui. Labai svarbu kad kineziterapijos procedūras atliktų šios srities specialistai. Informaciją apie kineziterapijos programas po sąnarių operacijų galite rasti internetinėje svetainėje alfasteps.com.

  • Fizioterapija

Šių procedūrų metu naudojant  elektromagnetinę stimuliaciją mažinamas skausmas ir aktyvinama audinių kraujotaka. Fizioterapija ypač naudinga derinant ją su kineziterapijos užsiėmimais.

  • Masažai

Masažas dažniausiai atliekamas po kineziterapijos mankštų. Jis atpalaiduoja raumenis ir audinius, pašalina įtampą.

  • Rekomendacijų laikymasis

Be visų minėtų procedūrų, po sąnarių operacijos pacientui taip pat svarbu laikytis gydančio gydytojo rekomendacijų. Yra daugybė veiksmų, kuriuos draudžiama atlikti ir kurie gali sukelti komplikacijas, tokias kaip dirbtinio sąnario išnirimas. Šias rekomendacijas suteiks operavęs gydytojas.

  • Ortopedinės priemonės

Specialios ortopedinės priemonės skiriamos atsižvelgiant į paciento būklę, operacijos tipą bei sudėtingumą. Po klubo sąnario keitimo operacijos dažnu atveju rekomenduojamas klubo įtvaras, stabilizuojantis sąnarį ir gerinantis raumenų koordinaciją.

Pakankamas ir tinkamas fizinis krūvis, masažo procedūros ir kitos gydytojų rekomendacijos padės jums greitai grįžti į pilnavertį gyvenimo ritmą ir džiaugtis puikia savijauta.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *