Saulės elektrinės namams padės pasiekti A+, A++ energinio naudingumo klasę

saulės elektrinės namams

Skaičiuojama, kad šiuo metu Lietuvoje instaliuota saulės elektrinių galia yra 120 MW. Per pastaruosius metus energiją gaminančių vartotojų iš atsinaujinančių šaltinių skaičius išaugo 3 kartus. Taigi, Lietuvoje sparčiai einama į priekį, vis daugiau energijos išgaunant iš atsinaujinančių šaltinių, ypač saulės.

Parama elektrinėms namams ir jėgainėms saulės parkuose

Saulės elektrinės namams daugiausiai įrengiamos ant nuosavo namo stogo ar žemės sklypo. Nuo spalio 1 dienos bus galima teikti paraiškas tokių jėgainių įsirengimui. Iš viso kompensacijoms skirta 15,5 mln. eurų, o vienas žmogus gali gauti 323 euro kompensaciją už 1 kW instaliuotos galios.  Šiais metais pirmą kartą gaminančiais vartotojais gali tapti kiekvienas žmogus, neturintis nuosavo namo ar žemės sklypo, įsigydamas jėgainę saulės parke. Iki 2020 metų liepos 31 dienos dar galima teikti paraiškas paramai gauti, įsigyjant elektrinę saulės parke.

Saulės elektrinės namams

Vidutiniškai namų ūkiui užtenka apie 5 kW galios saulės elektrinės, kuri per metus pagamins apie 5000 kWh elektros. Tokiai jėgainei reikėtų apie 30 m2 stogo pločio. Ji efektyviausiai veiktų, jei būtų nukreipta į pietus, pietryčius, pietvakarius. Taigi, prieš įsirengiant elektrinę reikėtų įvertinti šiuos faktorius.

Saulės elektrinės namams bus vis dažniau įrengiamos, nes keičiasi statybų nuostatai. Nuo 2018 metų įsigaliojo prievolė statyti tik A+ energinio naudingumo klasės namus, o nuo 2021 metų – bus galima statyti tik A++ klasės. Tokie namai išsiskiria dideliu energijos efektyvumu. Jie sunaudoja ne daugiau kaip 15 kWh energijos vienam kvadratiniam metrui per metus. Įrengtos saulės elektrinės ant šių namų padės pasiekti reikiamą klasę, sutaupyti ir gaminti švarią energiją.

Didžiausios galios saulės elektrinės namams, už kurias galima gauti paramą – 10 kW. Tokia jėgainė per metus pagamins tikrai daug energijos. Jeigu jos yra per daug šeimai, atliekančia energija galima atsiskaityti su elektros tinklais. Už elektros pasaugojimą ir susigrąžinimą iš tinklų šaltuoju metų laiku ar naktį, reikia mokėti mokestį arba galima atsiskaityti, atiduodant 36 % pagamintos elektros. Tokiu atveju, jei užtenka likusių 64 %, už elektrą nereikės nieko mokėti.

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *