Visiems tikriausiai žinoma tiesa, jog klimato kaita bei aplinkos užterštumas yra vienos didžiausių problemų ne tik Europoje bet ir visame pasaulyje. Siekiant išspręsti šias problemas tenka imtis įvairių priemonių, sukurti strategijas, kurios padėtų išvengti žiaurių padarinių. Nors tiesa, jog šių metų pandemija sustabdė daugelio veiklą, o užterštumas kai kuriose šalyse sumažėjo, žvelgiant į ilgesnę perspektyvą vertėtų susimąstyti ir apie iškastinį kurą.
Europos Sąjunga siekdama transformuotis į modernų bei efektyviai išteklius naudojantį kontinentą, pristatė Europos Žaliąją Sutartį. Tai planas, kuris turėtų užtikrinti, jog 2050-ųjų ES nebebus grynųjų šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijų, o ekonomikos augimas nebėra susijęs su išteklių panaudojimu. Pagrindinis šio plano tikslas – paversti Europos Sąjungos ekonomiką kiek įmanoma tvaresne.
Šie įsipareigojimai, žinoma, palies ir pačią Lietuvą, kuri tampa įpareigota iki 2050-ųjų pereiti prie kitokių energijos išteklių. Nors tiesa, kad Lietuvoje didžiausia energijos gamybos dalis priklauso iškastiniam kurui, atsinaujinančių šaltinių naudojimas sparčiai auga. Pasak Eurostat, 2019-aisiais, Lietuva maždaug 25% visos energijos pagamino naudojantis atsinaujinančius šaltinius, 5% pralenkdama ES vidurkį. Taip pat svarbu paminėti, jog 2019-aisiais Lietuva aplenkė 2020-iesiems nustatytus procentus, tad augimas tikrai matomas.
Tad kaip jau buvo galima suprasti, ilgainiui Lietuvai teks atsisakyti iškastinio kuro naudojimo ir pereiti prie tvaresnių bei aplinkai nekenksmingų energijos gaminimo būdų. Vienas iš jų – saulės energija. Tai daug pastangų nereikalaujantis elektros energiją gaminantis būdas, kurį gali turėti kiekvienas. Tereikia namuose ar sode pasistatyti saulės kolektorius ir mėgautis jų gaminama elektra. Nors ši elektros energijos gaminimo technologija Lietuvoje nėra ypatingai populiari ir galbūt atrodo šiek tiek neįprasta, tai yra ateitis, su kuria kiekvienas iš mūsų galiausiai susidursime. Lietuvos valdžia ypatingai stengiasi pereiti prie aplinką tausojančių technologijų, tad jei nusprendėte namuose pasistatyti saulės energijos kolektorius, galite teikti paraiškas Aplinkos Projektų Valdymo Agentūrai (APVA) bei susigrąžinti dalį investuotų pinigų. Tad nepamirškite pasidomėti apie saulės energijos kolektorių veikimą bei jų privalumus ir prisidėkite prie tvaresnės ne tik Lietuvos ir viso pasaulio ateities.