Teisingai eksploatuojama skalbimo mašina gali tarnauti labai ilgai, kur kas ilgiau, nei jai suteiktas garantinis laikotarpis (paprastai suteikiamas 2 metų garantinis periodas). Šiuolaikinės skalbimo mašinos atlieka ne vien tik skalbimo funkciją, bet ir gręžia bei džiovina skalbinius. Sparti technolohijų pažanga jas daro ne tik tobulesnėm, bet ir sudėtingesnėm. Todėl, vis dažniau, skalbimo mašnų remontas patikimas tai išmanantiems profesonalams. Dažniausiai skalbimo mašinos remontas atliekamas namuose, išsikvietus profesionalų meistrą.
Kaip jau minėta, skalbimo mašinos yra sudėtingos, tačiau yra keletas paprastų žingsnių kurių galima imtis, siekiant diagnozuoti bendras problemas.
Skalbimo mašina neįsijungia. Pirmiausiai reikia patikrinti, ar skalbyklė tinkamai pajungta į maitinimo tinklą, ar nepažeistas elektros kabelis, ar elektra ateina iki elektros lizdo, į kurį ji pajungta. Jei skalbyklė sustojo prieš pereidama į kitą skalbimo ciklą, tikėtina, jog suveikė įrenginio perkrovos saugiklis. Šiuo atveju reikia išimti dalį skalbinių ir vėl įjungti skalbyklę.
Skalbimo mašina neužsipildo vandeniu. Dėrėtų patikrinti, ar vandens vožtuvai yra pilnai atidaryti. Taip pat reiktų patikrinti, ar vandens tiekimo žarna nėra sulenkta, įtrūkus ar nusimovus. Jei vandens vožtuvai yra atidaryti ir vandens tiekimo žarna nepažeista, kita problema – užsikišęs filtras. Norint tai patikrinti, skalbyklė išjungiama, o vandens vožtuvai užsukami. Pasiruošiamas indas, žarnoje likusiam vandeniui išbėgti. Žarna atsukama nuo įrenginio ir patikrinamas filtras. Jei filtras užsikišęs, jis išvalomas.
Lieka vandens, blogai išgręžia. Jei vandens likutis lieka ant drabužių arba skalbimo mašinoje po skalbimo, problema gali turėti bent keletą priežasčių. Tai gali būti nuo skalbimo mašinos perkrovimo. Reikia pasitikrinkiti skalbyklės naudojimo instrukciją ir pasitikslinti maksimalų leidžiamą skalbinių svorį. Taip pat reikia patikrinti, ar išleidimo žarna nėra susilenkusi ar kuo nors užspausta. Antroji tikėtina priežastis – žarna užsikišusi nuo pūkų, plaukų ar kitų nešvarumų susikaupimo. Ją galima pravalyti ilgu, plonu ir lanksčiu šepetėliu.
Didelis skalbimo mašinos vibravimas. Viena iš priežasčių gali būti skalbyklės perkrovimas.Kita priežastis – nelygus grindų paviršius, ar netinkamai sureguliuotos atraminės skalbyklės kojelės. Skalbyklė turi stovėti tvirtai ir lygiai ant tvirto pagrindo .
Rimtesnis skalbimo mašinų remontas atliekamas tik pasitelkus profesionalių meistrų pagalbą. Patiems griežtai nerekomenduojama atsukinėti skalbimo mašinos rėmų ir bandyti sutaisyti. Toks savivaliavimas gali pridaryti daugiau bėdos, nei naudos.
sveiki,kas kali buti skalbimo masinai,bega vanduo istisai i masina.
Pastebejau, jog negrezia ir lieka vandens tuomet, kai pvz i patalynes uzvalkala sukrenta visi kiti skalbiniai ir pasidaro vienas didelis gniuzulas. Isimi tuos rubus, kad butu atskiri ir viskas veikia kuo puikiausiai
Sveiki,skalbiant masina persiujungus i skalavimo programa pilnai neuzsipldo vandeniu kas galetu buti