CV kūrimas kaip iš natų…

CV kūrimasEsminė statistika: darbdaviai paprastai gauna 100-300 CV. Per 10-15 sekundžių personalo vadovas arba direktorius turi įvertinti, ar kandidatas tinkamas. Jei netinkamas – CV keliauja į šiukšlių dėžę. Jei tinkamas, atrenkami 20-30 CV, kurie vėliau skaitomi įdėmiau. 5-10 kandidatų, kurių gyvenimo aprašymai atsiduria atrinktų CV krūvelėje sulaukia skambučių ir tik tada tariamasi dėl pokalbio. Iš atvykusiųjų į pokalbį atrenkamas tik vienas…

Klausimas: kurio CV autoriumi norėtumėte būti jūs – vieno iš 300, vieno iš 30 atrinktų, ar vieno iš 10 pakviestų į pokalbį?.. Atsakymas tikriausiai yra akivaizdus – norite tapti tuo vieninteliu. Deja, nuo CV iki to „vienintelio“ yra dar ilgas kelias, į kurį šiandien nenorėtume gilintis. Svarbiausia – kaip sukurti CV, kuris garantuotų pokalbį dėl darbo.

CV kūrimas

Gyvenimo aprašymas rašomas su vienu tikslu – pateikti darbdaviui esminę informaciją apie prekę ir įtikinti ją išbandyti (nupirk, kai išbandys). Pamenate, tam turite vos 10 sekundžių… Per tiek laiko darbdavio atstovai turi įsitikinti, kad CV atsiųstas teisingu adresu, o tai nėra dar vienas oportunistinis bandymas padaryti įspūdį ir sudalyvauti loterijoje.

CV apipavidalinimas

Vien Worde pasirašyti savo aprašymą nepakanka. Reikia jį profesionaliai apipavidalinti suformatuoti tekstą. Negalite būti tikras, ar jūsų CV bus skaitomas atspausdintas popieriuje, ar tiesiog kompiuterio ekrane. Dažniausiai popieriaus 300 CV niekas negadins, o tik atspausdins tuos atrinktus 5-10, kurie kviečiami į pokalbį. Tai reiškia, kad jūsų CV turi atitikti visus kompiuterinio skaitymo standartus – aiškiai išdėstyta informacija, F formos dėmesio pritraukimas, formatuoti tekstai, spalvos, tekstiniai blokai ir kiti „trukdžiai“, kurie skubančias akis patrauktų ir priverstų perskaityti bent kelis fragmentus.

Motyvacinis laiškas

Manote jų niekas neskaito? Klystate. Motyvacinis laiškas kai kuriais atvejais apie žmogų daugiau pasako, nei pats gyvenimo aprašymas. Kodėl manote, kad jūs esate tinkami būtent šiai pozicijai? Motyvacija turi būti paprasta ir aiški, nes darbdaviai nemėgsta skaityti ilgų panegirikų apie save, kurias darote Copy+Paste tik pakeisdami įmonės pavadinimą. Kartais pagal motyvacinio laiško tekstą darbdavys gali nuspręsti, kad esate visiškas beraštis, tad CV net atidaryti neverta…

CV pavyzdys

Kol kas efektyviausias būdas paruošti tinkamą gyvenimo aprašymą. Užpildote duomenis ir CV paruošta būtent toks, kokio reikia. Aišku, už tai teks šiek tiek susimokėti, tačiau turėsite jį visam laikui. Reikės tik prie motyvacinių laiškų padirbėti…

CV kūrimas – gana netrumpas procesas, kuris reikalauja daugybės valios pastangų. Juk parduodate ne ką kita, o patys save. Tie, kurie į darbo paieškas žiūri rimtai, kuria profesionalius gyvenimo aprašymus, juos konsultuoja profesionalai, kuriems CV kūrimas yra darbas kasdieninis. Taip galima pasiekti tikrai neblogų rezultatų, bet reikia dirbti ir nenukabinti nosies.

Kai turėsite savo CV, peržiūrėkite jį savo kompiuterio ekrane nusistatę 10 sekundžių laikmatį. Ar per tiek laiko supratote, ko tas aprašyme aprašytas žmogus iš tiesų yra vertas?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *