Dėl ko kreipiamasi į traumatologus?

traumatologijaGydytojai traumatologai – vieni iš dažniausiai lankomų specialistų, diagnozuojančių ir gydančių raumenų sistemos, sąnarių ligas, įgimtas ar įgytas kaulų bei raumenų deformacijas, traumas, lūžius ir kitas ortopedines ligas. Šiuolaikinės medicinos galimybės leidžia išspręsti daugelį ortopedinių problemų. Net ir po sunkių traumų, su traumatologų ir kineziterapeutų pagalba, žmonės gali džiaugtis pilnaverčiu gyvenimu ir puikia savijauta. Žinoma, gydymo sėkmė priklauso ir nuo paciento, jo veiksmų, rekomendacijų laikymosi, ir nuo gydančio specialisto. Profesionalūs, turintys ilgametę patirtį traumatologai–ortopedai visuomet priims geriausią gydymo ir reabilitacijos sprendimą. Savo srities profesionalai–traumatologai Šiauliuose, dirbantys „Senojo bokšto“ klinikoje. Į šiuos specialistus dažniausiai kreipiamasi dėl šių negalavimų:

  • Artrozė

Tai neuždegiminės kilmės liga, kuriai būdingi kremzlės degeneraciniai pokyčiai, progresuojantis nykimas. Dėl artrozės sukeltų būklių dažniausiai operuojami kelio ir klubo sąnariai.

  • Raumenų ir raiščių patempimai/ plyšimai

Traumos, kurių metu pažeidžiami raumenys arba raiščiai – viena dažniausių vizito pas traumatologą priežasčių. Šios traumos ypač paplitusios aktyviai sportuojančiųjų tarpe.

  • Kaulų išnirimai

Dažniausiai patiriami galūnių–rankų, kojų, pečių srities kaulų išnirimai. Didžioją dalį patiriančių šias traumas sudaro aktyviai sportuojantys žmonės, bei vyresnio amžiaus žmonės žiemos sezono metu.

  • Iššokęs pėdos kauliukas

Iššokusį pėdos kauliuką turi net 30% žmonių pasaulyje. Didžiojo kojos piršto pakrypimą į išorę  dažniausiai įtakoja netinkama avalynė, sąnarių ligos, paveldimumas, ilgai trunkantis stovimas darbas. Deformacijos gydymo būdas priklauso nuo pažeidimo lygio. Esant nedidelei deformacijai pakanka kojos kauliuko įtvaro, tinkamos avalynės bei kineziterapijos procedūrų. Kuomet šie konservatyvūs gydymo būdai nepadeda, atliekama iššokusio kojos kauliuko operacija.

Drąsiai kreipkitės į traumatologą, jei patiriate šiuos  ar kitus negalavimus. Profesionalūs specialistai pasiūlys tinkamiausią gydymą ir vėl galėsite puikiai jaustis.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *