Didesnis išmaniojo telefono saugumas

Nemaža dalis šiuolaikinių vartotojų savo išmaniuosius telefonus kasdien naudoja gerokai dažniau nei stacionarius ar nešiojamuosius kompiuterius. Dėl šios priežasties didelėje dalyje išmaniųjų telefonų yra saugoma labai daug svarbios asmeninės informacijos, kurios praradimas gali sukelti rimtų ar netgi negrįžtamų padarinių.

Todėl kiekvienam išmaniojo telefono vartotojui šiomis dienomis yra būtina pasirūpinti ir savo turimo išmaniojo telefono saugumu imantis įvairių priemonių, kuriomis dalinasi PriedaiMobiliems.lt.

Nepamirškite užrakinti ekrano

Kiekvieno išmaniojo telefono ekraną galima užrakinti. Vieni išmanieji telefonai siūlo pasinaudoti PIN kodo ekrano užraktu, o kiti suteikia galimybę pasinaudoti ir biometriniais duomenimis, kuomet yra naudojami piršto atspaudai ar kitos priemonės. Žinoma, jei ekranas užrakinamas naudojant slaptažodį, reikėtų pasirūpinti, kad jis būtų sudėtingesnis ir sudarytas ne tik iš raidžių, bet ir skaičių.

Be to, naudinga pasitelkti ir nuotolinio telefono aptikimo funkciją, kuri padeda žinoti išmaniojo telefono būvimo vietą jį praradus. Su „Android“ operacine sistema veikiančiuose telefonuose ši funkcija vadinama „Find my Device“, o „iPhone“ telefonuose – „Find my iPhone“. Pastarosios funkcijos pagalba taip pat galima nuotoliniu būdu išjungti savo telefoną.

Naudokite SIM kortelės apsaugą

Nors išmaniojo telefono ekrano apsauga yra labai naudinga, ji neapsaugo nuo telefone esančios SIM kortelės panaudojimo kitame telefone. Dėl šios priežasties reikėtų nuo to apsisaugoti naudojant ir SIM kortelės apsaugą PIN kodo pavidalu.

Apsaugokite svarbius duomenis

Pasirūpinus minėtomis apsaugos priemonėmis taip pat nereikėtų pamiršti ir telefone saugomų duomenų apsaugos. Prijungus išmanųjį telefoną prie kompiuterio ar tiesiog išėmus išmaniajame telefone esančią microSD kortelę yra labai paprasta gauti telefone saugotus svarbius duomenis. Todėl labai svarbu užtikrinti ir vidinių duomenų saugumą naudojant įvairias tam pritaikytas programas, kurios geba užšifruoti failus. Tokiu būdu failai galės būti peržiūrėti tik tuomet, kai vartotojas suves kodą. Taip pat naudinga reguliariai padaryti savo išmaniajame telefone esančių duomenų kopijas, pasitelkiant „iCloud“, „Dropbox“ ar kt.

Saugumas naudojantis internetu

Bet kuris prietaisas, kuris naudoja belaidį internetą, susiduria su didesne pažeidžiamumo rizika. Todėl labai svarbu nesinaudojant savo išmaniuoju telefonu išjungti belaidžio interneto funkciją. Be to, naudinga peržiūrėti savo išmaniojo telefono nustatymus, įsitikinant, kad jis automatiškai nebandys prisijungti prie arčiausiai esančių „Wi-Fi“ tinklų. Žinoma, būtina pasirūpinti, kad belaidis maršrutizatorius jūsų namuose taip pat būtų tinkamai apsaugotas, o jei belaidžiu internetu naudositės viešose vietose įsitikinkite, kad jungiatės prie patikimų tinklų.

Išjunkite „Bluetooth“ prieigą

Pastebima, kad nemaža dalis išmaniųjų telefonų vartotojų nekreipia dėmesio į nuolatos veikiančią „Bluetooth“ prieigą. Dažniausiai į tai neatsižvelgiama todėl, kad tokia prieiga yra sąlyginai riboto atstumo (prieinama apytiksliai 10 metų atstumu). Tačiau jei piktavališkai nusiteikę asmenys nuo išmaniojo telefono, kuriame veikia „Bluetooth“ ryšys, yra būtent tokiu atstumu jie gali lengvai prie jo prisijungti. Todėl jei nenaudojate šio ryšio, užtikrinkite, kad jis būtų išjungtas ir aplinkiniai išmaniųjų telefonų ar kitų kompiuterinių prietaisų vartotojai negalėtų aptikti jūsų išmaniojo telefono.

Fizinė išmaniojo telefono apsauga

Nors aplink kiekvieną iš mūsų kasdien yra daug ir įvairių grėsmių, galinčių paveikti mūsų išmaniojo telefono saugumą, vis dėlto kartais savo išmanųjį telefoną mes turime apsaugoti ir nuo savęs. Nemenka dalis vartotojų susiduria su fiziniais išmaniojo telefono pažeidimais, kuomet jis iškrinta iš rankų, kišenės, rankinės ar kt. Norint apsaugoti savo išmanųjį telefoną nuo fizinio pažeidimo, labai veiksmingai pasitarnauja telefonų dėklai, pvz., https://priedaimobiliems.lt/1124-spigen-deklai, taip pat ekrano apsauga ir kitos papildomos priemonės.

Saugus mobiliųjų programėlių atsisiuntimas

Didelė dalis išmaniųjų telefonų veikia kartu su daugybe skirtingų mobiliųjų programėlių, padedančių nemenką dalį užduočių atlikti vos kelių mygtukų paspaudimu. Tai yra labai patogu ir paprasta, tačiau tai taip pat gali padidinti ir išmaniojo telefono bei jame esančių duomenų saugumą. Todėl turite būti tikri, kad mobiliąsias programėles atsisiunčiate tik iš patikimų šaltinių.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *