Apsauginės priemonės: kai norisi maksimaliai apsisaugoti nuo koronaviruso

dezinfekcijaKoronavirusas plitimas buvo nesunkiai suvaldytas karantino pagalba, todėl užsikrėtimo atvejų vis mažėjo, tačiau karantinui pasibaigus ir praėjus keliems mėnesiams jau galima pastebėti, kad atvejų ir vėl daugėja, o virusas vis labiau plinta. Norint džiaugtis geresne sveikata, neužsikrėsti ir užtikrinti, kad nesukelsite grėsmės ir savo artimųjų sveikatai, reikia pamąstyti apie tai kaip patiems geriau apsisaugoti. Iš esmės koronavirusas ne visiems yra itin grėsmingas. Kai kuriuos jis gali labai smarkiai paveikti ir sutrikdyti sveikatą, o kiti gali net nepajausti, jog užsikrėtė. Taigi, nuomonės apie virusą yra dvejopos – vieniems tai atrodo visai nepavojingas dalykas, kitiems net labai grėsmingas sveikatos sutrikdymas, atnešantis mirtį. Bet kokiu atveju norint prisidėti prie šio viruso plitimo stabdymo reikia būti kuo atsargesniems. Kokios priemonės padeda tai padaryti?

Apsauginės kaukės greičiausiai ir taip savaime suprantama apsaugos priemonė, kuri džiugina veiksmingumu saugant kvėpavimo takus. Žinoma, tikrai ne kiekviena kaukė saugo vienodai, todėl reikia pasirinkti atitinkamus variantus, kurie būtų naudingi sveikatai, o ne atvirkščiai. Medžiaginės kaukės tikrai nėra geriausias pasirinkimas, kai kalba eina apie sveikatą, kadangi jos šiek tiek apsaugo tik tuomet, kai ją dėvi sergantis žmogus, kad neužkrėstų aplinkinių, tačiau ta apsauga tikrai nėra itin gera. Taip pat jos yra geresnis pasirinkimas nei nieko, kai kaukes dėvi visi esantys vienoje patalpoje. Kitais atvejais geriausia rinktis kitas apsaugines kaukes, kurios filtruoja ore esančias daleles ir neleidžia kenksmingoms medžiagoms prasiskverbti į kvėpavimo takus.

Respiratoriai yra patikimesnės. Taip pat orą filtruoja ir vienkartinės medicininės kaukės, tačiau jų veikimas yra kur kas trumpesnis nei respiratorių. Saugiai su medicininėmis kaukėmis jaustis galima apie 2 valandas, o respiratoriai džiugins apie 8. Šios kaukės filtruoti gali daugiau dalėlių ore nei 90 procentų, todėl užsikrėsti tikimybė labai sumažėja. Tokios apsauginės kaukės iš tiesų veikia ir padeda išlikti sveikiems. Žinoma, greičiausiai jokia priemonė nepakeis buvimo namuose ir nekontaktavimo su kitais žmonėmis, tačiau kai yra reikalas išeiti iš namų ir apsilankyti viešose vietose, labai svarbu, jog tai būtų atlikta su tinkama apsauga.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *