Elektros energijos kainų pokyčiai

ElektrumElektra – vienas esminių komunalinių mokesčių, kurį šiandien be išimties moka tiek miestų, tiek ir rajonų gyventojai. Kai kuriose gyvenvietėse gyvenantys žmonės išvengia mokesčių už dujas ar vandenį, nes naudoja dujų balionus, naudojasi šuliniais, tai elektros energija yra privaloma ir neišvengiamai reikalinga visiems, žinoma, neskaitant asocialių gyventojų. Ne paslaptis, kad Lietuvoje elektros energijos kaina yra viena didžiausių Europos Sąjungoje ir už ją mokame iš tiesų nemažai, palyginus su kitomis valstybėmis. Todėl vartotojams aktualūs kainų pokyčiai ir svyravimai.

Šių metų pradžioje elektros energijos vartotojai sulaukė gana malonios žinios – kad elektra šiek tiek atpigo. Nuo vasario mėnesio tie gyventojai, į kurių namus elektros energija atkeliaudavo žemos įtampos elektros tinklais, jau atsiskaito pagal naujus numatytuosius tarifus.

Beje, nuo 2014 metų nebeliko ir kitos el. energijos kainos, kuri buvo taikoma asmenims, suvartojantiems daugiau negu 12 000 kilovatvalandžių energijos. Elektros energijos kaina buitiniams vartotojams sumažėjo nuo 50,1 ct už kWh iki 47,4 ct už kWh. Toks tapo standartinis vienos laiko zonos plano tarifas. Mokestis atpigo ir asmenims, turintiems elektrines virykles – atitinkamai nuo 48,7 ct iki 46,5 ct už kilovatvalandę el. energijos.

Dar labiau džiaugiasi tie, kurie yra pasirinkę dviejų laiko zonų tarifus, tai yra skirtingai mokesčiai jiems skaičiuojami naktį ir savaitgaliais ir skirtingai – dienos metu. Dienos tarifas atitinkamai sumažėjo nuo 54,1 ct iki 51,3 už kWh, o nakties ir savaitgalio metu sunaudota elektros energija bus apmokestinama 38,4 ct už kWh tarifu. Anksčiau šie vartotojai mokėdavo po 41 ct už kWh elektros energijos.

Taigi nors pokyčiai yra ne ypač dideli, skaičiuojant atskirai už kiekvieną kilovatvalandę (skirtumas yra vos keli centai), privatiems vartotojams, kurie per mėnesį suvartoja ypač daug el. energijos, pavykta sutaupyti net iki kelių dešimčių litų. Įmonių, kurios vartoja el. energiją ypač gausiai, sutaupyta suma gali siekti net ir kelis šimtus ar net tūkstančius litų, taigi čia pralaimėjusių nėra.

Paminėtina ir tai, kad lietuviai tiek fiziniai, tiek juridiniai asmenys jau gali rinktis ir savo elektros tiekėją. Ir taip dar mažiau mokėti už elektros energiją. Pvz nepriklausomo elektros tiekėjo  Elektrum.lt elektros energijos kainos nurodytos Jų puslapyje ir vartotojai gali rinktis siūlomą planą pagal suvartojamą elektros kiekį. Kiekvienas vartotojas gali rinktis jam labiausiai priimtiną elektros tiekėją.

Reikia tikėtis, kad ateityje elektros energijos kaina taps dar mažesnė ir patrauklesnė tiek mažiesiems, tiek ir didiesiems vartotojams.

 

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *