Estetinis plombavimas užtikrins dailią šypseną

estetinis plombavimasŠypsena – labai svarbi kiekvienam iš mūsų. Šypsena ne tik suteikia Jums draugiškumo, grožio, bet ir Jus pačius priverčia geriau jaustis, padeda padidinti pasitikėjimą savimi. Moksliškai įrodyta, kad net jei Jūsų nuotaika prasta, nusišypsojus keliolikai sekundžių, į smegenis nusiunčiama žinutę, jog esate laimingas ir jaučiatės gerai. Tai – puikus būdas pataisyti sau nuotaiką.

Tačiau ne kiekvienas gali džiaugtis dailia šypsena. Kartais susiduriame su nemalonumais, priverčiančiais šypseną šiek tiek pakeisti. Kartais tai tiesiog nemalonus dantų atspalvis, o kartais gedimai bei dantų pakitimai. Dažniausiai tokiose situacijose padeda estetinis plombavimas.

Estetinio plombavimo metu atkuriami natūralūs dantys, jų forma ir medžiaga Tai mažiausiai invazinė stomatologijos procedūra, atliekama labai paprastai ir greitai. Dažniausiai estetinio plombavimo prireikia dėl kelių pagrindinių priežasčių:

  • Dantys yra pažeisti ėduonies
  • Dantys nusidėvėję , nutrupėję, nuskilę
  • Prarasta natūrali dantų spalva
  • Reikalinga atkurti prarastus dantis
  • Susidarė per dideli tarpai tarp dantų

Dažniausiai estetinis plombavimas taikomas tuomet, kai esama nesudėtingos situacijos. Iš kur žinoti, kad laikas tokiai procedūrai? Paprasta taisyklė –lankytis pas stomatologą bent kartą per puse metų dažniausiai padeda išspręsti visus šiuos klausimus. Visgi, jei jau ilgokai nesilankėte pas stomatologą, tiesiog reikia save stebėti. Jei dantys pasidarė pernelyg jautrūs arba skausmingi, greičiausiai laikas pasirodyti pas specialistą. Taip pat jei pajutote, kad dantys pakeitė savo formą, galbūt pasidarė aštrūs, tai taip pat gali reikšti, kad Jums reikalingas danties atkūrimas arba restauracija.

Estetinis plobavimas gali būti taikomas įvairiems dantims. Tai reiškia, kad ši procedūra reikalinga tiek susidūrus su bėdomis dėl priekinių, tiek dėl galinių datų. Dažniausiai priklausomai nuo to, kokį dantį reikia plombuoti, priklauso ir paties plombavimo trukmė bei sudėtingumas. Tačiau visais atvejais atkuriama kiek įmanoma natūralesnės danties medžiagos bei forma. Kartais žmonės mano, jog taisyti dantis plombuojant nėra tikslinga ir jie neina pas stomatologą susitvarkyti iškilusių bėdų. Taip pat yra ir kita dalis žmonių – kuriai vizitas pas stomatologą tiesiog nelabai malonus, todėl jie bando nuo to išsisukti įvairiausiais būdais. Kartais toks elgesys lemia tai, kad po kažkiek laiko vis teik tenka pasirodyti pas specialistą, tik gydymas jau būna gerokai sudėtingesnis, nes liga būna pažengusi.

Kodėl naudinga dantims taikyti estetinį plombavimą?

  • Nes jei paliekate dantis likimo valiai, tuomet jie pradeda greičiau gesti. Nuo ėduonies dantys genda labai greitai, tad jei iš pradžių padėtu estetinis plombavimas, gal šiek tiek palaukus vienintelis gydymo būdas jau bus tik danties šalinimas.
  • Plombavimas padeda pilnavertiškai gyventi. Nes pagedęs dantis labai jautrus, nemalonu valgyti ir gerti.
  • Negydomų dantų viduje lengviau atsiranda skylės, kaupiasi bakterijos ir tai paskatina įvairių ligų bei užkrėtimų atsiradimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *