Ne paslaptis, jog dažnai, pritrūkę lėšų, puolame skolintis. Patogiausia papildomų pinigų prašyti ne artimųjų ar draugų, o paskolų teikimo įmonių – šiuo metu šalyje tokių tikrai nemažai, tad visada yra iš ko rinktis. Tačiau taip pat, kaip paskola, jums gali būti reikalingas jos refinansavimas, apie kurį daugiau sužinosite šiame straipsnyje.
Kas yra refinansavimas?
Daugumai žmonių šiomis dienomis ryžtasi ne skolintis iš pažįstamų, bet iš paskolų teikimo įmonių. Nors kiekvienas skolintojas stengiasi suteikti pačias geriausias sąlygas klientui, neretai vis tiek susiduriama su didžiulėmis paskolos palūkanomis bei susikaupiančiais delspinigiais – tuomet sumokėti paskolą atrodo neįmanoma. Jei jums pažįstamas tokia situacija, tuomet jums reikalingas paskolos refinansavimas. Kas tai? Paskolos perkreditavimas, dar vadinamas tiesiog refinansavimu, tai visų pirma jūsų pačių finansinis apsisprendimas. Atliekant perkreditavimą, kredito mokėtojas ima naują paskolą tam, kad turėtų pakankamai lėšų jau turimos paskolos skolos padengimui. Paprastai antrosios paskolos palūkanos ir kitos svarbiausios sąlygos yra kur kas palankesnės nei pirmosios.
Kada galima kreiptis dėl refinansavimo?
Kredito refinansavimo paprastai prireikia tuomet, kai nebepavyksta sumokėti jau turimos paskolos sumos, tačiau pasitaiko ir kitokių atvejų. Pavyzdžiui, jei pasikeitė jūsų paskolos sąlygos ir dabartinės jūsų nebetenkina. Dažnai pasitaiko atvejų, kai kreditorių pateikti pasiūlymai jums yra patrauklūs, todėl mokėti paskolą sekasi puikiai, tačiau sutrinka šalies ekonomika ir jūsų paskolos sąlygos tampa itin nepalankios jūsų finansinei padėčiai. Be to, jei pastebėjote, jog nesugebėsite laiku gražinti paskolos, prisiminkite – nesėkminga jūsų greitojo kredito istorija gali turėti įtakos kitiems finansiniams įsipareigojimams ateityje. Paprašę rekreditavimo ne tik prailginsite paskolos grąžinimo terminą, bet ir apskritai galėsite atidėti jį jums patogiam laikui. Paskolų klubas refinansavimas suteikiamas ir išvykstantiems į užsienį, neturėsiantiems nei galimybių nei pakankamai laiko paskolos priežiūrai.
Refinansuotoją rinkitės atsakingai
Kredito refinansavimas yra neabejotinai patraukli paslauga, tačiau pirmiausia reikia atsakingai apsispręsti ir surasti, kur kreipsitės dėl perkreditavimo. Lengviausias būdas patikrinti, ar perkreditavimą siūlantys asmenys patikimi – įmonių duomenų bazėse esančių faktų patikra. Patariama būti atidiems ir rinktis tik oficialius kreditorius, nes daugybė neoficialių negali suteikti jokių patikimų garantijų jūsų refinansavimui. O pats svarbiausias patarimas – paprasčiausiai skaičiuoti ir įvertinti savo finansines galimybes. Jei kyla bent menkiausia abejonė, jog kredito refinansuotojas yra nepatikimas, nedelskite ir nerizikuokite – tiesiog ieškokite kito refinansavimo paslaugas teikiančio asmens.
Svarbiausia – įvertinkite savo galimybes
Tam, kad išvengtumėte nemalonumų, pirmiausia atsakingai nuspręskite, ar kreditas yra tinkamiausia išeitis jūsų finansiniams sunkumams įveikti. Šiais laikais, kai kreditą galima gauti per dešimt minučių, paspaudus vos vieną klaviatūros mygtuką, dauguma susigundo šia galimybe. Svarbu, kad kreditas būtų imamas tik iš patikimų teikėjų. Atkreipkite dėmesį į tai, kokios yra suteikiamos paskolos sąlygos, ypač – jos grąžinimo terminas. Jei kreditorius yra įsitikinęs, jog paskolą būtinai turėsite grąžinti nustatytu laiku ir negalėsite grąžinimo atidėti, verčiau ieškokite kito skolintojo – niekada negalite žinoti, ar jūsų planai grąžinti laiku tikrai išsipildys. Be to, jei praleidus vieną kredito įmoką, skolinantieji taiko nemažas baudas, taip pat reikėtų pasvarstyti, ar sugebėsite jų išvengti. Paskolos žmonės žmonėms suteikiamos ypač atsakingai, padedant klientui įvertinti savo finansines galimybes. Paprastai į kreditų nebegalinčius gražinti asmenis žvelgiama atlaidžiai, todėl jiems suteikiamas paskolų refinansavimas be užstato. Akivaizdu, jog užstatas ir taip sunkioje situacijoje taptų visiška našta atsidūrusiam keblioje finansinėje padėtyje. Refinansavimas – tai tikra pagalba nebegalintiems grąžinti pasiskolintos sumos.