Įdomiausi faktai apie didingąją Maskvą

pigus skrydis į MaskvąMaskva – toli gražu nėra vien auksiniai cerkvių kupolai ir sovietinės skulptūros. Tai vienas didžiausių pasaulio miestų, o taip pat verslo ir kultūros centrų. Čia gyventi suvažiuoja ne tik visos Rusijos gyventojai, siekiantys karjeros aukštumų įvairiose srityse, bet ir aplinkinių šalių, pvz. NVS narių, gyventojai. Tad nors ir Rusijos situacija pasaulio politikos kontekste neatrodo pavydėtina, Maksva vis tiek išlieka vienu iš labiausiai klestinčių miestų pasaulyje. Pigų skrydį į Maskvą siūlome užsirezervuoti iš anksto.

Maskva tokio dydžio, kad galėtų laisvai tapti atskira šalimi. Čia gyvena 12 milijonų žmonių. Tiek gyventojų turi Suomija sudėjus kartu su Danija.

Gorkio parkas yra centrinis miesto parkas, o į jį eilinio savaitgalio dieną aplanko daugiau nei 100 000 žmonių.

Maskvą verta aplankyti pavasarį, nes gegužės 15 dieną yra švenčiamas Maskvos metro gimtadienis

Sklando legendos, kad mieste egzistuoja slaptas Metro-2. Tai bunkerių ir tunelių sistema, sujungianti Kremlių su kitomis svarbiomis miesto vietomis.

Įspūdingas faktas – Maskvos metro buvo uždarytas tik vieną kartą per visą jo gyvavimo istoriją (nuo 1935 m.) – 1941 metais, kai prie jos buvo priartėję vokiečiai ir grasino ją sunaikinti. Planui nepavykus tą pačią dieną žmonės vėl galėjo važinėti metro traukiniais.

Maskva yra didžiausio pasaulyje milijardierių skaičiaus namai. Pagal Forbes duomenis, čia gyvena 84 milijardieriai, o jų bendra turto vertė siektų 367 miljardus dolerių. Antra vieta atitenka Niujorkui su 62 milijardieriais.

Lenino biblioteka yra pati didžiausia Europoje. Čia saugoma 43 milijonai skirtingų rūšių objektų (knygos, video medžiaga, laikraščiai, garso įrašai, disertacijos). Aštuntajame dešimtmetyje visame pasaulyje išplitus bitlų manijai, kažkas ant bibliotekos sienos užrašė „Lennon Bitlioteka“.

Pirmasis McDonald’s restoranas Maskvoje atsidarė sausio 31 d. 1990 metais. Eilė į jį tą šaltą žiemos dieną tęsėsi kelis kilometrus nuo restorano durų.

Tad nedelskite ir įsigykite pigų skrydį į Rusijos miestą –  Maskvą.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *