Įmonė perka mišką – kas vyksta toliau?

perka miškąUošviai parduoda savo turimą mišką. Tai nedidelis sklypelis, toli nuo pagrindinių kelių ir namų, tad miesto žmogui jo tikrai nereikia, o gautus pinigus tikrai galima investuoti kitur. Kažkokia įmonė perka mišką – jau su jais suderėta, kad įvertins kainą ir netrukus ją pateiks. Kas gi vyks toliau?

Miško pirkimas yra gana nesudėtingas procesas. Visų pirma, reikia sudaryti sutartį su įmone, kuri pirks mišką. Sutartyje numatomi pirkimo-pardavimo terminai ir sąlygos, taip pat ir tokie momentai – kaip bus tvarkomi reikalingi dokumentai, jei miškas priklauso ne vienam, o keliems asmenims. Juk vienas iš savininkų miško parduoti be kito žinios negali. Žinote, kaip būna su tais giminaičiais – vieną dieną sutinka parduoti, o kitą užsiožiuoja ir nebeparduoda. Mažesnių nei 5 hektaro plotų miško sklypų dalinti negalima, todėl tenka gerokai pavargti. Paprastai tuo jau užsiima įmonė, kuri ir perka mišką legaliai.

LEGALUMAS yra labai svarbu. Geriau jau 100 eurų mažesnė kaina, bet kad viskas būtų daroma legaliai, su sutartimis ir dokumentais. Jau ne vienas miško savininkas yra nukentėjęs nuo sukčių, kai neteko savo miško, bet ir negavo pinigų. Pasirašant sutartį su įmone, tokių aferizmo apraiškų pavyksta išvengti, nors ne visos įmonės irgi savo įsipareigojimus vykdo sąžiningai. Visada patartina pasidomėti daugiau ir apie tą įmonę, su kuria turėsite reikalų.

Gerai išstudijuokite miško pirkimo eigą. Ar įmonė perka mišką, ar tik medieną, o žemė lieka jums? Užduokite šį klausimą savo partneriams, kad jie paaiškintų. Mišk o turtas yra ne tik žemė, bet ir augantys medžiai. Kartais labiau apsimoka parduoti medieną, o iškirstuose plotuose pasodinti naują mišką. Po 30 metų ten gali stovėti puikus pušynas ar eglynas, kuris atneš daug pajamų jūsų vaikams. Tai puiki investicija ateičiai, kuri labai daug nereikalauja. Plius visada turėsite biokuro (malkų) savo kaimo sodybai ar namui mieste apšildyti.

Daugelis žmonių taip skuba atsikratyti savo mišku, kad jį parduoda nepasidomėję, kas su juo bus daroma toliau. O toliau dažniausiai tas ir padaroma – gera mediena iškertama ir parduodama, o į jos vietą pasodinami nauji medžiai. Taip po pardavimo jūsų miškas greičiausiai taps jaunuolynu. Nesijaudinkite – tuščios vietos ten tikrai neliks, nes to neleis girininkija, kurios pareiga prižiūrėti, kad visi savininkai tinkamai tvarkytų savo mišką.

Įmonė perka mišką? Drąsiai parduokite ir būkite tikri, kad jūsų mišku bus pasirūpinta tinkamai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *