Kaip skirstomos automobilių dalys?

naudotos automobilių dalysNuvykote į autoservisą ir po patikrinimo jums pasakė, kad kai kurias automobilio dalis jau metas keisti? Tai nieko nuostabaus ir neįprasto, kadangi taip atsitinka ir pakankamai naujiems automobiliams. Tačiau, prieš renkantis naujas detales savo mašinai, verta žinoti keletą dalykų, kurie padės jums tinkamai pasirinkti ir sumažins vargus ateityje. Visų pirma, reikia žinoti parduodamų automobilių dalių klasifikaciją. Mes pateiksime trumpą kiekvienos kategorijos aprašymą, kad žinotumėte, ko tikėtis ir ką pasirinkti pagal konkrečius norus ir poreikius.

Originalios automobilių detalės – ši kategorija skirta tiems vairuotojams, kurie nori savo automobiliuose matyti tik tokias detales, kuriomis automobilius konstruoja patys gamintojai. Perkant originalias detales, nėra jokios tikimybės, kad ji netiks jūsų automobiliui. Negana to, dažniausiai šias dalis rekomenduoja patys gamintojai, nors iš tiesų mašinų surinkėjai patys šių detalių negamina – šį darbą palieka specialistams, kurie užsiima tik detalėmis ir vėliau jas tiekia parduotuvėms, autoservisams ir gamintojams.

Turbūt net nereikia sakyti, kad tokios detalės bus pačios brangiausios. Tačiau, yra nemažai pliusų – turėsite tas pačias detales, kurios sugedo, jeigu pirkote automobilį iš salono. Negana to, tokios dalys visada yra parduodamos su kokybiškumo sertifikatais. Automobilių specialistai rekomenduoja originalias automobilių dalis pirkti tuo atveju, jeigu su savo automobiliu planuojate važinėti ilgiau nei dešimt metų arba jeigu tai yra pakankamai naujas automobilis. Šios rekomendacijos grindžiamos tuo, jog originalios dalys turėtų jums tarnauti ilgiausiai. Negana to, ir naudotos automobilių dalys šioje kategorijoje yra gana patikimos, jeigu pardavėjas nemeluoja apie eksploatavimo laiką, o ir kaina žymiai mažesnė.

Artimos originalioms automobilių dalys – tai yra tarpinis variantas tarp mažos kainos ir aukštos kokybės. Taip pat kaip ir su originaliomis, čia nebus jokios tikimybės, kad detalė netiks. Visgi, automobilių gamintojai nesertifikuoja šių detalių gamintojų, todėl šias detales jūs galite rasti tik automobilių dalių parduotuvėse. Nors manoma, kad artimos originalioms detalės netarnauja mašinai taip ilgai, kaip originalios, tačiau reikia atsižvelgti ir į kitą labai svarbų faktorių – jos kainuoja dvigubai, kartais net trigubai mažiau už originalias ir yra pakankamai kokybiškos.

Ekonominės automobilių dalys – šios detalės yra pačios pigiausios, tačiau ne dėl to, kad būtų nekokybiškos. Įdomu tai, kad ši kategorija turi savo kokybės sertifikatus, visai kaip originalios detalės. Skirtumas tik tas, kad šios automobilių dalys yra skirtos kur kas trumpesniam eksploatacijos laikui, todėl ir kaina yra tokia maža. Kadangi ridą labai sunku prognozuoti, tai auto specialistai visuomet pataria ekonomines detales pirkti tokiu atveju, jeigu jūsų mašinai yra bent 15 metų, arba tiesiog jeigu neplanuojate su ja ilgai važinėti. Išskyrus trumpą garantiją ir neaiškų eksploatacijos laiką, daugiau minusų nėra.

Taigi, peržvelgus šias tris kategorijas, galima drąsiai sakyti, kad originalios detalės geriausiai pasitarnaus naujiems automobiliams, netoli originalių detalės pasitarnaus automobiliams iki dešimties metų, o visiems senesniems geriausiai tiks ekonominės detalės. O jeigu turite naują automobilį, bet originalas jums per brangus, į pagalbą ateis naudotos automobilių dalys – galite rasti naudotą originalą, kuris kainuos bent jau per pusę mažiau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *