Išmanusis telefonas Samsung S7: kas naujo?

Neseniai pasirodę išmanieji Samsung S7 ir Samsung S7 Edge neįnešė į rinką sumaišties, kaip praėję modeliai. Dauguma jų funkcijų buvo nuspėjamos ir lauktos, nors inžinieriai pateikė ir keletą siurprizų. Kas gi šiame telefone naujo ir reikšmingo?

samsung s7

Mikro SD kortelių lizdas

Samsung Galaxy S6 telefonas daugeliui pasirodė pernelyg novatoriškas, nes leido sau išimti tam tikrus dalykus, prie kurių esame pripratę. Tai mikro SD kortelių lizdas. S6 telefone nebuvo galima išimti ir įsidėti mikroSD kortelės ir taip praplėsti atmintį. Dabar Samsung S7 tokią galimybę turi net ir turint omenyje, kad jis yra nepralaidus vandeniui.

Vidinė atmintis irgi keitėsi. S6 turėjo 3 GB RAM, o S7 – jau 4 GB. Taip jis tapo šiek tiek spartesniu.

Baterija

Samsung inžinieriams sunkokai sekasi su baterijomis. Šis gamintojas yra nuolatos kritikuojamas, kad baterija nėra pakankamai talpi. Kažkoks kinų gamintojas siūlo telefonus su 6000 mAh baterija, o rinkos lyderis Samsung – tik 2550 mAh. Samsung S7 turi jau kiek talpesnę 3000 mAh bateriją, tačiau tai nėra išeitis.

Kamera

Paprastai kamera būna tas arkliukas, kuris visada stebina. Kiekvienai metais išleidžiamos kameros su daugiau megapikselių, bet tik ne šiemet. Samsung S7 telefonas pristatytas su mažesnės raiškos kamera. S6 turėjo 16 megapikselių, o S7 – tik 12 megapikselių kamerą. Kas čia nutiko? Pasirodo, čia viskas slypi pikselių dydyje, o ne skaičiuje. Senajame S6 modelyje pikslelio dydis buvo 1,2 µm, o naujajame  – 1,4 µm. Tai reiškia, kad didesni pikseliai gali geriau fiksuoti vaizdą, ypač, kai apšvietimas yra prastesnis. Židinio nuotolis irgi padidėjo iki f/1,7. Tokiu būdu net 12 megapikselių kamera fiksuoja geresnės kokybės vaizdą.

Gal jau verta pradėti didinti ne pikselių skaičių, o gerinti kokybę? Kažin, ką šiuo klausimu mano Microsoft ir Sony, kurių telefonai turi daugiau nei 20 megapikselių kameras?

Kiti pasikeitimai nėra tokie esminiai. Ekranai – beveik tokie patys, dizainas irgi nedaug kuo skiriasi, tik pakeistas korpusas (jis tapo sandaresnis ir atsparus vandeniui). Yra nedidelių pasikeitimų programinėje įrangoje, tačiau jos tikrai nėra esminės.

Kurį verta pirkti dabar? Didžiausioje Lietuvoje interneto parduotuvėje www.pigu.lt šių telefonų kaina yra tokia:

  • Samsung Galaxy S6 – 475 eur.
  • Samsung Galaxy S7 – apie 700 eur.

(abu telefonai – su 32 GB atmintimi).

Ką pasirinkti, spręsti jau pačiam pirkėjui, kuris pats turi nuspręsti, kuriam laikui bus daroma investicija.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *