Kaitlentės paieška gali tapti labai sudėtingu procesu, jei nežinote pagrindinių jų veikimo principų ar nesate nusimatę, kokios šio prietaiso funkcijos jums svarbiausios. Kad palengvintume pasirinkimą ir galėtumėte džiaugtis kokybišku ir praktišku įrenginiu, pateikiame keletą patarimų, kaip išsirinkti kaitlentę.
Kad galėtumėte pasirinkti tinkamą gaminį, visų pirma reikėtų išsiaiškinti, kokio tipo kaitlentės norite. Jos gali būti dujinės, keraminės ir indukcinės. Nors dujinės kaitlentės daug kam primena vaikystę, kai kurie žmonės, ypač profesionalūs virėjai, mėgsta gaminti atvira ugnimi ir vertina tam tikrus dujinių kaitlenčių privalumus. Tai mažesnė prietaisų kaina, gardesnis WOK tipo maistas ir pan.
Elektrinės stiklo keraminės kaitlentės yra pagamintos iš labai tvirtų medžiagų, po kurių paviršiumi yra įmontuoti kaitinimo elementai. Kaitlentės kaitinimo elementai taip pat gali būti keleto tipų. Tai tradiciniai (spiralės), Hi-Light (juostiniai) arba halogeniniai.
Indukcinės kaitlentės veikia principu, kuomet kaitinamas ne visas įrenginio paviršius, o tik indo dugnas. Šią technologiją pavyko išgauti naudojant specialios indukcinės ritės sukuriamą magnetinį lauką, perduodantį energiją į indus, kurie įkaista kaitlentės paviršių išlaikydami vėsų.
Renkantis kaitlentę įsivertinkite, kiek kaitinimo zonų jums reikės. Jei gaminate nedaug, jums gali pakakti dviejų ar trijų kaitviečių, normaliai šeimai su 1–2 vaikais reikėtų keturių zonų, o tikriems maisto gaminimo entuziastams ar didesnėms šeimoms su skirtingais mitybos įpročiais rekomenduojamos penkių ar net šešių zonų kaitlentės.
Kiekvienas gaminys gali pasiūlyti ir papildomų funkcijų bei galimybių. Jas reikėtų pritaikyti pagal individualius poreikius. Pavyzdžiui, dujinės kaitlentės gali pasiūlyti nedaug papildomų galimybių, o jų valdymas labai paprastas: reikia atsukti dujas ir paspausti mygtuką arba pasukti kaitinimo zonos rankenėlę.
Įdomesnių funkcijų gali pasiūlyti elektrinės kaitlentės. Tai laikmatis, įrenginio veikimo trukmės nustatymas ar galimybė įjungti skirtingus galios lygius tam tikrais laiko intervalais. Kai kurie gaminiai gali pasiūlyti šilumos sulaikymą, neleidžiantį patiekalams atvėsti arba kaitlentės blokavimą, kad ja nesinaudotų vaikai.