Kaip paruošti automobilį vasaros sezonui?

padangos

Gali nuskambėti paradoksaliai, tačiau ruošti automobilį vasaros sezonui reiktų pradėti vasaros sezono pabaigoje. Turime omenyje tai, kad visi šiltojo sezono atributai, deramai sudėti ir saugomi iki kitos vasaros, puikiai tarnaus keletą metų, o taip pat bus lengva viską rasti – sutaupysite laiko ir papildomų rūpesčių. 

Teorija ir praktika

Minėtasis kruopštus planas apie išankstinį pasirūpinimą sezonų kaita, yra išties šaunus ir palengvinantis gyvenimą, tačiau praktiškai retas kuris planuoja viską taip anksti, o daiktų sandėliavimui neskiria tiek daug dėmesio. Keičiantis sezonams yra įprasta keisti transporto priemonės padangas. To reikalauja Lietuvoje galiojančios Kelių eismo taisyklės, tai svarbu patogiam ir saugiam vairavimui. Taigi padangos yra vienas iš tų daiktų, kuriuos derėtų tinkamai paruošti žiemojimui, o žiemines padangas sandėliuoti taip, kad atėjus naujam sezonui jas beliktų sumontuoti.

Vasarinės padangos pagal KET rekomendacijas turi būti naudojamos nuo kovo 31 d. iki lapkričio 10 d. Svarbu, kad padangos turėtų pakankamai daug protektoriaus, o taip pat būtų vienodos bei atitiktų visus jų gamintojų pateikiamus saugumo reikalavimus. Todėl šaltuoju metų sezonu jos turėtų būti sandėliuojamos tokioje temperatūroje, kuri nepakenks jų techninėms savybėms. Artėjant vasaros sezonui derėtų iš anksto patikrinti, ar padangos dar tinkamos naudojimui. Jei ne, suskubti įsigyti naujas, nes taip sutaupysite laiko ir pinigų. Beliks tik pasirūpinti jų sumontavimu.

Taigi vienas pagrindinių rūpesčių besikeičiant sezonams yra transporto priemonės padangos. Visais rūpimais klausimais rekomenduojame kreiptis į padangų ekspertus, kurie greitai ir profesionaliai parinks geriausią variantą bei patars, kaip padangas eksploatuoti, jog jos tarnautų ne vienerius metus.

Kokie dar darbai laukia?

Be padangų keitimo vasaros sezono pradžioje rekomenduojama patikrinti visus automobilio ar kitos transporto priemonės variklio skysčius. Taip pat, jei automobilyje yra įrengta kondicionavimo sistema, patikrinti, ar ji veikia, ar nėra užsikimšę ventiliatoriai. Atšilus orams ši funkcija taps itin aktuali, tad reikia pasirūpinti iš anksto, kad ji veiktų be priekaištų.

Dažnas vairuotojas pamini, jog prieš vasarą mėgsta išvalyti savo automobilio vidų. Atsikratyti salone ar bagažinėje prisikaupusių daiktų, atlikti cheminį valymą, pasikeisti automobilio grindų kilimėlius. Tai išties puiki praktika, kuri pagerina vairavimo kokybę.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *