Kaip vykdoma darbuotojų atranka?

atranka

Personalo atranka – tai nemažai laiko resursų ir profesionalumo reikalaujantis darbas, kuris neaplenkia nei vienos įmonės, turinčios bent vieną samdomą darbuotoją. Mažos įmonės darbuotojų atranką vykdo pačios, o didelės kompanijos dažniausiai tam pasitelkia profesionalias išorines personalo atrankų agentūras.

Darbuotojų atranka – tai nemažas galvos skausmas net tik darbuotojams palikus darbo vietą. Didelėse įmonėse taip pat vyksta nuolatinė darbuotojų migracija tarp pozicijų, išėjus motinystės atostogų bei dėl kitų priežasčių.

Ne paslaptis, kad kai kurios kompanijos vienu metu paskelbia nuo kelių iki dešimties naujų pozicijų. Bendradarbiaujant su profesionaliais personalo atrankų agentūrų specialistais, nereikia rūpintis ne tik pirmine darbuotojų atranka. Tačiau taip pat ir darbo skelbimų talpinimu, paieškos strategija. Tokiu atveju, pradinės darbuotojų atrankos vykdomos ne tiesiogiai įmonėje, o personalo atrankų agentūroje.

Pagal statistiką, per dieną į vieną darbo vietą vidutiniškai sulaukiama per 100 ir daugiau kandidatų gyvenimo aprašymų, vadinamųjų CV bei motyvacinių laiškų. O iš visų atsiųstų gyvenimo aprašymų, tik labai maža dalis kandidatų atitinka paskelbtos pozicijos reikalavimus. Tokie kiekiai, net ir turinčioms didesnius personalo atrankos resursus, yra pakankamai didelis iššūkis.

Atrankų agentūrų specialistai gauna ir peržiūri visus kandidatuojančiųjų gyvenimo aprašymus. Kompetentingi darbuotojai atrenka įmonės kriterijus atitinkančių kandidatų CV bei pakviečia juos į pirmąjį darbo pokalbį. Jeigu to reikalauja klientas, atliekamas ir kandidatų testavimas, pagal jų pateiktus kriterijus. Taip įmonių personalas sutaupo daugybę laiko, vykdant pirminę darbuotojų atranką.

Įvykus pirmajam pokalbiui, personalo atrankų agentūros profesionalai įmonei pateikia galimai tinkamų kandidatų sąrašą, kartu su savo padarytomis įžvalgomis ir testų rezultatais. Antrasis pokalbis dažniausiai jau vyksta įmonėje, kuri ieško darbuotojų. Čia kandidatas kalbasi su šios įmonės personalo specialistais bei atsakingais darbuotojais ar vadovu.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *