Kas svarbu renkantis saulės elektrinę?

Šiandien Lietuvoje pasirinkti sau tinkantį ir patinkantį elektros energijos tiekėją gali kiekvienas gyventojas. Ieškant tinkamiausio sprendimo dera atidžiai įvertinti savo poreikius ir galimybes. Koks elektros tiekėjas bus tinkamiausias pasirinkimas jums? Pastaruoju metu vis dažniau atsisukamą į natūralios energijos išteklius. Tad šiek tiek plačiau apie saulės parkų teikiamą elektros energiją.

Saulės parkas yra ilgalaikis pirkinys, todėl labai svarbu suprasti kuo jie skiriasi ir į ką derėtų atkreipti ypatingą dėmesį. Saulės elektrinių pagrindiniai komponentai yra trys – saulės moduliai, modulius laikančioji konstrukcija ir ir inventeriai. Labai svarbu, jog visi šie komponentai turėtų jiems suteiktas garantijas. Siūloma garantija  ne tik užtvirtina, jog saulės modulis veiks, bet ir kaip efektyviai gamins elektros energiją. Nepamirškite – vien metų skaičius garantijoje dar neužtikrina modulio kokybės. Saulės modulių garantijos yra dvi: veikimo ir efektyvumo. 

Saulės modulių laikančioji konstrukcija turi gamintojo garantiją, kad nepraras savo mechaninių stiprumo savybių ir nepradės koduoti. Tuo tarpu saulės elektrinių montavimo specialistai turi užtikrinti savo darbų kokybę ir garantijas. Tikrai bus racionalus pasirinkimas, jeigu meistrai suteiks 10 metų garantiją.

Inventeriams garantijas taip pat suteikia jų gamintojai. Sugedus inverteriui, tektų ieškoti gamintojo atstovo Lietuvoje, savo sąnaudomis siųsti inverterį garantiniam remontui. Būtų puiku, kad jūsų pasirinkta įmonė prisiimtų šiuos rūpesčius ir pasirūpintu garantiniu remontu. Garantinis laikotarpis inverteriams būna skirtingos trukmės . Jis gali svyruoti nuo 5 iki 10 metų ir net dar ilgiau. Jau jūs turėtumėte pasirinkti kokios trukmės garantinis laikotarpis pageidaujamas ir kiek esate pasiruošę už tai sumokėti.

Pasirašant saulės elektrinės įsigijimo ir montavimo sutartį, reikėtų atkreipti dėmesį į punktą apie saulės energijos generacijos užtikrinimą. Jeigu ji generuos mažiau negu žadėta kas atsakys už nuostolius? Vidutinis laiko patikrintų modulių efektyvumas yra apie 1000 kWh vienam kW per metus. Galima rasti ir didesnio efektyvumo pažadų, bet dažnai tai nauji moduliai, kurių patikimumas nėra aiškus. Todėl labai svarbu nepraleisti pirmų specialistų konsultacijų ir viską išsiaiškinti neskubant. Beje, minėtas konsultacijas dažna įmonė teikia nemokamai.

Kalbant tiek apie jėgainės kainą, tiek apie  jos atsiperkamumą vieno universalaus atsakymo nėra. Svarbu viena – neužsiimkite saviveikla ir pasinaudokite atsinaujinančios energijos srities profesionalų pagalba. Jie padės paskaičiuoti ir parinkti pačius ekonomiškiausius ir konkrečioje srityje tinkamiausius saulės energijos vertimo elektros energija įrenginius ir padės parengti prašymą APVA paramai gauti. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *