Kosmetika vasarą: kaip prižiūrėti veido odą?

kosmetikaOda – tai gyvas organizmas, kuris reaguoja į aplinkos veiksnius: karštį šaltį, aplinkos užterštumą ir pan. Tad, norint džiaugtis gražia ir sveika veido oda, būtina ja nuolatos rūpintis. Visgi, vertėtų atkeipti dėmesį į tai, kad veido odos priežiūra šaltuoju ir šiltuoju metu skiriasi. Štai keletas patarimų, kurie padės tinkamai rūpintis veido oda vasarą.

  1. Odos šveitimas – kartą per savaitę.

Vasarą veido oda yra intensyviai veikiama saulės spindulių, todėl viršutinis jos sluoksnis ragėja ir apsunkina natūralius odos atsinaujinimo procesus. Kai lauke karšta, veido oda yra linkusi greičiau užsiteršti ir užsikimšti, todėl labai greitai gali pradėti dygti spuogeliai. Efektyviausias būdas paprastai atsikratyti šių nešvarumų – odos šveitimas arba pilingas. Odos šveitimą galima atlikti ir su kosmetikos parduotuvėje įsigytais pilingais, ir su namuose pagamintais šveitikliais, tačiau labai svarbu atminti, kad vasarą oda yra jautresnė, todėl ją būtina šveisti švelniai. Priešingu atveju, odą galite tik dar labiau sudirginti ir pažeisti. Jei oda yra stipriai nudegusi, šveitimo procedūras būtina atidėti.

  1. Nuolatinis odos drėkinimas.

Lietuviškos kosmetikos, skirtos profesionalams ir kasdieniniam naudojimui, Odapro.lt gamintojai primena, kad vasarą labai svarbu odą tinkamai drėkinti. Drėgmę praradusi oda greičiau sensta, praranda elastingumą ir suglemba, todėl drėkinamieji kremai turėtų būti nuolatinis jūsų draugas. Kartais drėkinamuoju kremu nepakanka veido odos patepti tik ryte ir vakare, todėl, jei jaučiate, kad oda sausėja, ją pradeda „tempti“, pasitepkite drėkinamuoju kremu. Be to, bent porą kartų per savaitę vertėtų odą palepinti ir drėkinančiomis kaukėmis. Intensyviai drėkinančių kosmetikos priemonių galite įsigyti čia.

  1. Odos priežiūra iš vidaus.

Jei organizme vyksta dehidratacija, sausėja ir oda, todėl karštomis vasaros dienomis būtina išgerti pakankamai daug skysčių. Mokslininkai paskaičiavo, kad 30 kg reikia vieno 1 litro skysčių, tai reiškia, kad žmogus, kuris sveria 60 kg, turi per dieną išgerti 2 l skysčių: vandens, nesaldintos arbatos, negazuoto mineralinio vandens.

  1. Nepiktnaudžiaukite dekoratyvine kosmetika.

Odapro.lt specialistai atkreipia dėmesį, kad, nepaisant to, kokia kokybiška dekoratyvinė kosmetika, ji kemša ir teršia odą, todėl jos naudojimą, ypač kai karštą, reikia stipriai apriboti arba atsisakyti išvis. Tuo atveju, jei be dekoratyvinės kosmetikos neįsivaizduojate savo kasdieninio grožio ritualo, rinkitės vandens pagrindo makiažo pagrindą ir birią pudrą, ji yra lengvesnė už kompaktinę pudrą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *