Kur darytis fotosesiją: studijoje ar gamtoje?

fotografasNuo mūsų močiučių laikų galime rasti nuotraukas, kurios yra darytos taip vadinamoje ankščiau „foto atelje“. Ypač tokios fotosesijos buvo būtinos vestuvių proga, per vaiko krikštą. Šiais laikais foto atelje iki šiol yra tik jos jau vadinamos foto studijomis. Deja fotostudijos dabar turi kiek kitokią paskirtį bet nevisi tą supranta. Pasistengsime paaiškinti kuo skiriasi fotosesija studijoje bei kitoje aplinkoje, pavyzdžiui jūsų namuose, gamtoje, mieste.

Pradėkime nuo to, kad fotostudijos visame pasaulyje yra labiau skirtos „sterilių“ nuotraukų darymui. Tai reiškia, kad čia padarytos nuotraukos keliauja ant žurnalų viršelių, taip pat studijoje fotografuojami modeliai, kuriems reikia specialaus apšvietimo, kad paryškinti veido bruožus ir t.t

Įrengdamas fotostudiją fotografas didelį dėmesį skiria apšvietimui, tokiu būdu suteikiamas tas vadinamas „sterilus“ vaizdas. Taip pat fotografuojant fotostudijoje yra labai ribotas aplinkos pasirinkimas. Be turimų spalvotų fonų fotografas gali dar turėti keletą baldų bet čia nerasite nei romantiškai pasvirusių medžių, nei saulėlydžio nei jūros.

Kalbant apie fotosesijas gamtoje ar jūsų namuose iškart atsiranda didesnė tiek judėjimo laisvė tiek natūralus gamtos fonas ar namų aplinka padeda jums atsipalaiduoti. Besilaukiančioms mamytėms puikiai tiks fotografuotis jaukiai namuose, kur galbūt fotosesijoje galima bus panaudoti nusipirktus naujagimio drabužėlius, lovytę. Taip pat tą galima padaryti ir gamtoje, sukuriant romantišką, jaukų vaizdą.

Dažnai noras fotografuotis fotostudijose būna žiemą, kai už lango šaltas oras bet patikėkite, baltas sniegas, šiltą, jauki ir suderinta apranga atrodys nuotraukose tiesiog pasakiškai, tuo labiau, kad galima pasižaisti su sniegu fotosesijos metu.

Vestuvių fotografas tuo labiau jums nerekomenduos vestuvių dieną praleisti foto studijoje. Praėjo laikai kai jaunieji būdavo susodinami ant sofutės, šalia pastatoma dirbtinių gėlių puoštė ir taip fotografuojama. Dabar jaunieji renkasi fotosesijas prie jūros, senamiesčiuose, gėlių pievose, miške. Netgi prireikus papildomo apšvietimo fotografas jį gali mobiliai pasiimti į tokias fotosesijas, kurios vyksta gamtoje.

Nepamirškite planuodami fotosesiją pasitarti su fotografu. Papasakokite kokių nuotraukų tikitės, koks esate žmogus, ar jūs labiau atsipalaiduojate žaismingoje fotosesijoje ar galite romantiškai pozuoti. Nepamirškite pasirūpinti ir profesionaliu makiažu, stiliumi.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *