Kurie kompiuteriai yra patvariausi?

Acer kompiuteriaiRenkantis naują kompiuterį, labai svarbu įvertinti, koks kompiuteris tarnautų ilgiausiai. Be jokios abejonės, kartais tai galima nuspręsti pagal kompiuterio kainą – kuo brangesnis, tuo iš geresnių detalių pagamintas. Nemažas faktorius yra ir gamintojo vardas – žinomo pavadinimo gamintojas visuomet parduos savo gaminius šiek tiek brangiau nei konkurentai, dar neturintys tokios geros reputacijos. Tačiau, visuomet aklai vadovautis tik šiais principais taip pat neverta, kadangi yra ir kitų svarbių akcentų.

Pavyzdžiui, Dell kompanija išsiskiria tuo, jog visiems savo gaminiams suteikia net trijų metų garantiją. Lyginant su kitomis įmonėmis, kurios išduoda tik dviejų metų garantiją, tai yra nemažas privalumas, tuo labiau, kad kompiuteriai iš tiesų kartais sugenda žaibiškai.

Acer kompiuteriai turi tik dviejų metų garantiją, tačiau daugelis jų yra gerokai pigesni už Dell gaminius, todėl kainos ir kokybės santykis vis vien labai geras ir dauguma namų vartotojų renkasi Acer arba jų dukterinės įmonės Packard Bell įrenginius.. Visgi, naudojantis tokiais kompiuteriais, reikia mokėti juos prižiūrėti, kad jie tarnautų ilgai.

Kalbant apie kompiuterio išorę, visuomet verta pirkti nešiojamą kompiuterį su metaliniu korpusu, o ne plastmasiniu. Plastmasė kur kas greičiau nusidėvi ir korpusas gali keliose vietose atsiklijuoti arba net gi sulūžti. Metalinis korpusas padėtų jums išvengti gausybės problemų.

O dabar pereikime prie kompiuterio vidaus. Net ir pats patvariausias gaminys gali pradėti blogai veikti, jeigu nebus tinkamai prižiūrėtas, tad ką daryti, jog jūsų įrenginys veiktų sparčiai ir teiktų jums daugiau naudos nei skausmo? Suteiksime jums keletą patarimų:

Nekaupkite savo kompiuteryje šiukšlių. Net jeigu turite gana talpų kietąjį diską, besaikis failų kaupimas gali ženkliai sulėtinti kompiuterio darbą. Nuolat patikrinkite, kiek vietos liko jūsų kietajame diske.

Be jokios abejonės, nereikia savo kompiuterio užkrauti nereikalingomis programomis, kurios pačios automatiškai startuoja vos tik jums įjungus kompiuterį. Kuo daugiau programų įdiegsite ir leisite joms pačioms automatiškai startuoti vos įjungus kompiuterį, tuo bus kebliau įrenginį įjungti ir kartais reikės gana ilgą laiką palaukti, kol užsikraus visos programos ir tik tada galėsite pradėti darbą. Tai atsilieps ir išjungiant įrenginį – visų programų išjungimas užtrunka ir jums gali tekti palaukti net ir 1 -2 minutes kol išsijungs įrenginys.

Taip pat, labai svarbu apsisaugoti nuo internete plintančių blogybių. Internete galima pasigauti nemažai virusų ir kitokių infekcijų, jeigu tiksliai nežinote, kokio patikimumo tinklapiuose lankotės. Tačiau, net ir lankantis tvarkingose svetainėse, virusų galima pasigauti ir per socialinius tinklus ar bendravimui skirtas programas kaip Skype. Taigi, norint apsisaugoti nuo virusų, kurie gali sunaikinti kietajame diske esančią informaciją ir net pavogti jūsų asmens duomenis, geriausia būtų įsigyti patikimą antivirusinę programą, kuri galėtų stebėti jūsų kompiuterio situaciją realiu laiku. Yra tikrai nemažai kokybiškų antivirusinių, o kai kurios iš jų net gi nemokamos (pavyzdžiui, AVG AntiVirus FREE). Kartais taip pat reikia atlikti pilną sistemos skanavimą – tuomet visi jūsų failai bus patikrinti ir išvalyti nuo virusų.

Tikimės, kad tokie patarimai padės jums ilgiau džiaugtis kokybiškai ir greitai dirbančiu kompiuteriu. Visuomet prisiminkite, kad ne viskas priklauso nuo gamintojo (ar tai būtų Acer, Dell ar HP) – nemaža dalis priklauso ir nuo vartotojo pastangų išlaikyti kompiuterį kiek įmanoma švaresnį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *