Fotografijos kursai – naudingi mokslai

fotografijos kursaiMūsų šalies studentai dažnai skundžiasi, kad universitete juos moko nelabai reikalingų dalykų. Jiems antrina ir būsimieji darbdaviai, kuriems reikia darbuotojų su praktinėmis, o ne tik teorinėmis žiniomis. Tuo tarpu rinkoje klesti daugybė įvairių mokyklų, kurios organizuoja praktinius kursus ir mokymus visiems, kas tik pageidauja. Jie yra mokami visiems, tačiau apmaudu, kad už juos studentams taip reikalingų kreditų niekas neduoda… Ne išimtis ir fotografijos kursai.

Fotografijos kursai vyksta gana intensyviai. Per 6-8 užsiėmimas pateikiama labai daug naudingos ir praktiškos informacijos apie fotografavimą. Maža to, mokoma ne tik laikyti fotoaparatą, bet išnaudoti bent 50 % jo realių galimybių. Per 20 akademinių valandų mokoma fotografavimo pagrindų, aiškinama, kaip veikia apšvietimas, kaip stabilizuoti vaizdus ir išgauti įvairius efektus, tokius kaip „freezelight“ ar sferines panoramas. Tam, pasirodo, nereikia turėti labai brangių ir sudėtingų sisteminių fotoaparatų. Pakanka kokybiško ir kompaktiško fotoaparato su tam tikrų nustatymų rankinio valdymo funkcija.

Tokiuose foto kursuose galima išmokti ne tik fotografuoti, bet ir apdoroti nuotraukas. Pagauti puikų kadrą reikia ne tik žinių, bet ir sėkmės, tuo tarpu apdoroti nuotrauką, kad ji būtų įspūdinga ir ryški galima be didesnio vargo naudojantis tam tikromis kompiuterinėmis programomis. Fotografijos kursai supažindina su tokio nuotraukų apdorojimo būdais, tačiau kiekvienam dalyviui čia reikia pasistengti asmeniškai. Dizainerio nesugebėtų padaryti per 2 dienas nė vienas profesionalas, todėl gilintis į šią grafikos apdorojimo sritį reikės nuolatos ir pasibaigus kursams.

Kursus paprastai veda patyrę dėstytojai, kurie yra ir patys aktyvūs fotografai. Dažniausiai jie fotografuoja vestuves ir asmenines šventes, tačiau pasitaiko ir kitų specializacijų profesionalų. Štai pavyzdžiui vienas iš geriausių Lietuvos fotografijos mokytojų yra Aleksandr Reznik – panoraminių ir itin didelės raiškos fotografijų iš oro fotografas, žinomas viso pasaulio fotografų, besidominčių būtent šia sritimi. A. Reznik skaito pranešimus pasaulinio lygio fotografų konferencijose Europoje, JAV ir Pietų Amerikoje. Tokių profesinių aukštumų pasiekęs fotografas tikrai puikiai išmano fotografijos pagrindus ir gali juos perteikti visiems besidomintiems.

Fotografijos kursai – naudingi mokslai ir investicija kiekvienam. O kainuoja ne tiek jau ir daug – 140 eurų už 6 intensyvius užsiėmimus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *