Lateksiniai čiužiniai: privalumai ir trūkumai

lateksiniai čiužiniaiBeveik prieš šimtą metų legendinės britų kompanijos „Dunlop“ specialistai išdrįso išmėginti naują technologiją ir pagamino latekso putas iš vulkanizuoto kaučiuko. Iš pradžių kompanija pradėjo gaminti pagalves, kurias pardavinėjo tik karališkajai šeimai. Šiandien iš panašios medžiagos gaminami lateksiniai čiužiniai, kurie jau spėjo pelnyti vartotojų simpatijas.

Natūralaus latekso čiužiniai gaminami iš kaučiukmedžio syvų, o sintetiniai – iš įvairių naftos produktų, tačiau savo charakteristikomis sintetinis lateksas nelabai nusileidžia natūraliam, tik čiužinio kaina šiek tiek skiriasi. Sintetiniai lateksiniai čiužiniai yra pigesni.

Didžiausias lateksinių čiužinių privalumas yra tas, kad jie neturi palankios terpės veistis dulkių erkutėms. Tad, specialistai juos rekomenduoja žmonėms, kurie yra alergiški, serga astma juos dažnai kankina kitos kvėpavimo takų ligos. Lateksiniai čiužiniai taip pat puikus pasirinkimas vaiko loveliai. Vaikų oda gerokai jautresnė nei suaugusiųjų, todėl jie jautriau reaguoja į dulkių erkutes, todėl lateksinis čiužinys gali tapti tikru išsigelbėjimu. Be to, lateksiniai čiužiniai rekomenduojami ir  didesnio svorio žmonėms arba poroms, kurių svorio skirtumas yra pakankamai didelis. Lateksinis čiužinys padeda stambesniam žmogui išlaikyti stuburą taisyklingoje padėtyje, todėl ryte neskauda nugaros. Be to, miego metu vienas partneris nejaučia kito partnerio judesių.

Lateksiniai čiužiniai gaminami su skylutėmis, kurių išdėstymas dažniausiai atitinka anatomines žmogaus kūno zonas, todėl kūnas kvėpuoja. Kita vertus, reiktų žinoti, kad lateksiniai čiužiniai gana šilti, todėl jų geriau nesirinkti žmonėms, kurie naktimis daug prakaituoja. Be to, šie čiužiniai turi ir kitą trūkumą – lateksas skleidžia specifinį kvapą, kurio atsikratyti gana sudėtinga, todėl itin jautrios uoslės ar lateksui alergiškiems žmonėms reiktų atsisakyti minties įsigyti lateksinį čiužinį.

Lateksinių čiužinių negalima dėti ant lovos su patalynės dėže, nes būtinas geras oro laidumas. Tad tokiems čiužiniams specialistai rekomenduoja rinktis miegamojo lovas su grotelėmis.

Lateksiniai čiužiniai – tai šiuolaikiškas ir protingas pasirinkimas žmonėms, vertinantiems kokybę ir ilgaamžiškumą, tinkamai prižiūrimas lateksinis čiužinys gali sėkmingai tarnauti eilę metų. Tad jo šeimininkams ilgai nereikės jaudintis dėl išsigulėjimo ar nemalonaus traškėjimo, kuris drumsčia miego ramybę.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *