LED šviestuvai

LED šviestuvaiSeniai, kai elektros dar nebuvo, žmonės vykdyti veiklą galėjo tik šviesiuoju paros metu. Vėliau, kai buvo išmokta valdyti ugnį, žmonės galėjo įvairius darbus atlikti ir tamsiuoju paros metu. Maždaug 3000 m. pr. Kr. buvo sukurtos žvakės, o vėliau ir fakelai. IV a. pr. m. e. Graikijoje buvo išrasta ir pradėta naudoti aliejinė lempa. Aliejinės lempos tais laikais buvo indai, kurie pagaminti iš akmens, molio, kaulų ir kriauklių. Į juos buvo įpilama alyvos ar riebalų, kurie buvo deginami. Bėgant laikui ši technologija tobulėjo ir tokiai lempai buvo pradėtas naudoti stiklinis dangtis. Pirmą kartą dujų pagalba apšviestos patalpos buvo 1792 m. Viso tai atliko Viljamas Merdokas. Po šio išradimo buvo pradėtas naudoti kuras, žibalinės lempos. Vis greičiau einama link dirbtinio patalpų apšvietimo.

XIX a. pab. atsirado kaitinamosios lempos. Tuo laikotarpiu mokslininkai atlikdavo daug bandymų su elektra ir jos prietaisais. Didžiulis perversmas elektros istorijoje buvo 1879 m. išrasta lemputė, kurią sukūrė amerikiečių išradėjas Tomas Edisonas. Šiam išradimui vis tobulėjant buvo palengvinta žmonių buitis ir gyvenimas.

Šiandien naujausias ir inovatyviausias išradimas – LED šviestuvai. Jie buvo sukurti po LED lempučių atsiradimo. LED šviestuvai išsiskiria tuo, kad jie padeda taupyti elektros energiją bei tuo pačiu pasiekia geriausią, efektyviausią apšvietimo rezultatą. LED šviestuvai gali būti lubiniai (kabinami prie lubų arba įmontuojami į jas) bei montuojami virš tinko. Verta paminėti, kad LED šviestuvai dažniausiai naudojami vidaus patalpų apšvietimui, bet gali būti pritaikyti ir naudojimui lauke. Įsigijus LED šviestuvą nereikia sukti galvos dėl papildomų priedų – tai išbaigta technologija. Jis komplektuojamas drauge su maitinimo šaltiniu. Būtent todėl jis jungiamas tiesiogiai į 220 V tinklą.

LED šviestuvai – tai inovatyvi ir nauja technologija, kuri gali padėti sutaupyti ne tik elektros energiją, bet ir efektyviau nei kitos lempos apšviesti Jūsų patalpas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *