Siuvinėjimas – senų močiučių užsiėmimas?

siuvinėjimasUžtenka vien panaršyti socialiniuose tinkluose, kad pamatytume, jog rankdarbiai pastaraisiais metais išgyvena tikrąjį aukso amžių. Itin daug įvairių rankų darbo papuošalų ir gaminių krautuvių jau tapo pripažintos ne tik internautų. Lietuviai noriai perka unikalius daiktus ir džiaugiasi, jei gali prisidėti prie vietinio verslo. Neseniai ieškant originalių šventinių dovanų teko pastebėti jog prisikėlė ir turbūt šiek tiek primirštas arba nuvertintas siuvinėjimas.

Siuvimas ir mezgimas tikriausiai ne vienam žmogui asocijuojasi su močiučių sambūriu. Dažnai tokie rankdarbiai iš tiesų mums primena senuosius laikus, kai be siuvimo ar mezgimo buvo neįmanoma išgyventi. Kai mūsų laikais jau patiems drabužių gamyba ir taisymu užsiimti nebereikia, apie tokį amatą ne viena jauna mergina yra pamiršusi, o kai kurios gal ir nemokėtų sau vilnonių kojinių nusimegzti. Ką jau kalbėti apie siuvinėjamus paveikslėlius ar staltieses.

Tačiau rinkoje siuvinėjimas vis labiau populiarėja. Į jį pažvelgus kitomis akimis, galime pamatyti, kad tai tikrai šaunus užsiėmimas, o beje, ne tik sukuriantis dailius rezultatus, bet ir galintis atnešti pelno.

Apsirūpiname unikaliais daiktais

Siuvinėjimas, kaip ir kiti rankdarbiai, pirmiausiai padeda tiems žmonėms, kurie mėgsta būti unikalūs, išsiskirti iš minios. Siuvinėti daiktai taip pat gali padėti sukurti savitą stilių. Siuvinėjimas ant drabužių, inicialų išsisiuvinėjimas ant rankinės, švarko, kitų rūbų gali išskirti Jus iš minios ir sukurti Jums naują įvaizdį. Tai puikus būdas įsitikinti, kad siuvinėti nėra atgyvena, nes tai gali suteikti naujų įspūdžių.

Namuose įvedame dar daugiau spalvų

Siuvinėjimas, žinoma, ypač pagelbsti namuose. Čia turint šiek tiek laiko, fantazijos ir išmanant bent kelias siuvinėjimo technikas, galima papuošti visas namų erdves. Mokate siuvinėti ir manote, kad tai tik nenaudingas užsiėmimas? Padailinkite raštais savo staltiese, virtuvinius rankšluosčius, išsiuvinėkite ant vonios rankšluosčių namiškių vardus, ant lovos užtiesalų išsiuvinėkite dailių ar skambių užrašų. Visa tai suteiks namams naujo įvaizdžio, bei patiks ne tik namiškiams, bet ir svečiams. Nesikuklinkite, pasidarykite kelias darbų nuotraukas ir paskelbkite internete, tikrai atsiras užsakovų, kurie taip pat norės namuose turėti kažką tokio.

Rūpinamės šventine atributika

Nėra nieko geriau šventinei nuotaikai palaikyti, kaip unikalūs papuošimai, dovanos ir atributika. Siuvinėjimas pastaraisiais metais išpopuliarėjo ir labai pasitarnauja įvairių švenčių metu. Siuvinėti rankšluosčiai tampa puikia dovana per vestuves, siuvinėtos servetėlės pasitarnauja kaip atsiminimo dovanėlė svečiams, o siuvinėjimo technikos ant medžiaginių girliandų gali puikiai papuošti namus ruošiantis įvairioms šventėms. Tad kas sakė, kad siuvinėjimas niekam nebereikalingas?

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *