Lego konstruktoriai – ne tik įdomūs, bet ir naudingi

leko konstruktoriaiŠiais laikais siūloma įvairių žaislų. Vieni skirti mergaitėms, kiti berniukams. Žaislai skiriasi ne tik spalva ar dydžiu, bet ir kainomis. Vyresnio amžiaus žmonės pasakys, kad anksčiau taip tikrai nebuvo. Rinka tapo žymiai turtingesnė. Tai, kas yra dabar, verta aplodismentų. Vienas iš mėgstamiausių žaislų yra Lego konstruktoriai. Ir ne be reikalo. Bet apie viską nuo pradžių.

Vaiko auginimas – tai atsakomybė. Tėvai turi pasirūpinti, kad jam nieko netrūktų, kad jis būtų pavalgęs ir gerai išsimiegojęs. Vaiko raidai įtakos turi žaislai. Jie skirtingi ne be reikalo. Mergaitės ir berniukai domisi ne visiškai vienodais dalykais. Todėl natūralu, kad parduotuvėse siūloma ne tik lėlių, bet ir, pavyzdžiui, žaislinių automobilių. Kitas akcentuotinas punktas yra vaikų amžius. Trejų ir dešimties metų vaikų gebėjimai ir poreikiai skiriasi, tad ir žaislai perkami ne tokie patys.

Kodėl pradžioje buvo paminėti Lego konstruktoriai? Viena iš priežasčių – populiarumas. Sakykim, ieškant dovanos dėmesys neretai atkreipiamas būtent į Lego. Kodėl? Nes žinoma, kad toks daiktas yra įdomus, ir vaikas jo tikriausiai „neišbrokuos“.

Lego konstruktoriai dėmesio sulaukia ir dėl kitų priežasčių. Kalbama apie atminties lavinimą. Gera atmintis žmogui itin praverčia. Na, o Lego padeda ją lavinti. Pavyzdžiui, jūsų atžala sukonstruoja kokį nors objektą ir vėliau nori sukurti tokį patį. Sutikite, toks procesas primena neblogą uždavinį. Tai tarsi mokykla, tik daug smagesnė ir be pažymių.

Ką tik paminėti dalykai – dar ne viskas. Lego kaladėlės yra spalvotos, todėl galima sukonstruoti įvairiausius objektus. Tai kūrybingumo lavinimas. Ir čia dar ne visi minimo žaislo privalumai. Apie Lego konstruktorius teigiamai atsiliepiama ir dėl aliuzijos į tvarką. Sakote, nuskambėjo rimtai? Taip ir yra. Nelabai smagu užminti ant kaladėlės, ar ne? Konstruktorius gali būti kaip auklėjamoji priemonė tvarkai namuose palaikyti. Vaikas žinos, kad detalių trūkumas ne į naudą. Žinos ir tai, kad pažaidus kaladėlės neturėtų mėtytis po visą kambarį. Juk ir pradėti žaisti gerokai smagiau, kai viskas tvarkinga.

Lego konstruktoriai yra ne tik įdomūs, bet ir naudingi. Kokių jų siūloma, galite pasižvalgyti internete ir galbūt išrinkti tokį, kuris suteiks jūsų vaikui džiaugsmo. Dėmesį patraukia ir žaislams taikomos akcijos – jų metu Lego kainos tampa patrauklesnės.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *