Perkame dovaną: kas, kur, kiek?

Gimtadieniai, vestuvės, krikštynos, Kalėdos, įkurtuvės – progos, per kurias norime pabūti su artimiausiais draugais bei pasidalinti savo džiaugsmu. Į klausimą, kokių dovanų lauktų, dažnas, atsakydamas, jog nereikia nieko, sureaguoja kukliai ir tik nedaugelis įvardija konkretų pageidavimą. Tačiau bet kuriuo atveju dovanos laikomos natūraliu svarbesnio susiėjimo elementu. Taip išreiškiami šilčiausi jausmai – meilė, rūpestis, dėmesingumas, dėkingumas. Tiesa, norint būti teisingai suprastiems, dovaną būtina rinkti gerai apgalvojus visas smulkmenas. Pateiksime atsakymus į opiausius klausimus šia tema.

dovanos

Padaryti staigmeną ar atsižvelgti į konkrečius pageidavimus?

Jei ieškote dovanos menkai pažįstamam žmogui, dėl šio klausimo nesukite sau galvos ir išrinkite kažką simboliško – gerą rašiklį, tauraus gėrimo butelį ar kitą universalią dovaną. Kalbant apie artimą žmogų, reikėtų atsižvelgti į pastarojo charakterį bei prisiminti kažkada išsakytą nuomonę šia tema. Jei pastarasis nuolat kartoja, jog turi viską, klausti būti beprasmiška. Atsakymas aiškus, tad teks pagalvoti, kas šį galėtų pradžiuginti. Geniali idėja  šiuo atveju neretai yra šalia – užtenka naminio pyrago ar popietės teatre kartu. Praktiški žmonės, nuolat bumbantys, jog dėl suvenyrų visur pilna dulkių, nesutriktų paprašyti įvardinti pageidaujamą dovaną. Naudokitės tuo – ne tik jums sumažės rūpesčių, bet ir žmogus, gavęs dovaną, neabejotinai liks patenkintas. Vienos progos metu galite bandyti nustebinti, kitos, tam pačiam žmogui – dovanoti laukiamą daiktą. Stebėdami reakciją nuspręsite, kuris variantas yra tinkamesnis.

Kur pirkti dovaną?

Šiuo atveju turite plačią pasirinkimo laisvę: didieji prekybos centrai, specializuotos parduotuvėlės, rankų darbo kūrinių pardavėjai, internetas. Atsižvelgus į nuolatinį laiko trūkumą, pastarasis neretai tampa viliojančia alternatyva. Reklamosprieskoniai.lt – galimybė rasti patinkančią dovaną, šios paieškai skiriant minimaliai laiko savo užimtoje dienotvarkėje.

Kokią pinigų sumą skirti dovanai?

Dovanos kaina yra tiesiogiai proporcinga atitinkamai progai (natūralu, jog vestuvinė dovana pareikalaus didesnių investicijų nei eilinis gimtadienis), tačiau nuostata, kuo artimesnis žmogus, tuo brangesnė dovana, aklai vadovautis nereikėtų. Savo dėmesį kitam žmogui reikėtų išreikšti ne vokelio storiu ar dovanų čekio verte. Originalių sprendimų paieška renkant dovaną, bandymas pataikyti tiesiai į dešimtuką skonio atžvilgiu, dovanų įpakavimas bei išradingas įteikimas – būtent tai ir išreiškia tikrąją dovanos vertę.

 

Žiūrėdami į dovanos pirkimą kaip į darbą ar su gailesčiu atiduodami jai paskutinius pinigus, iš anksto užprogramuojame nesėkmę – neigiamas emocijas patirs tiek dovanojantysis, tiek dovaną gavusysis. Geriau ne šimtus kainuojantis, bet nieko nereiškiantis daiktas, tačiau išieškota, manoli smulkmena.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *