Maisto kramtymas ir jo įtaka KMI

Valgymo ypatumai ir KMI skaičiuoklė

Kasdienis valgymas mums jau yra tapęs tarsi savaime suprantamu dalyku, kuomet net negalvojame apie šį procesą. Valgant dažniausiai būname užsiėmę kitais darbais, kaip antai, telefono naršymas, televizoriaus žiūrėjimas ar naudojimasis kompiuteriu. Todėl valgydami tikriausiai net neatkreipiame dėmesio į atrodo savaime suprantame dalyką – tai yra maisto kramtymas. Nustebsite, vos tik perskaitysite šį straipsnį. Kadangi sužinosi kuo maisto kramtymas ir KMI skaičiuoklėyra susiję.

Maisto kramtymo procesas

Ar žinojote, jog teisingas maisto sukramtymas net tik padeda susmulkinti maistą mechaniškai, bet ir padeda išskirti daugiau virškinimo fermentų. Dar prieš įsidedant pirmąjį kąsnį į burną, žmogaus jutiminiai receptoriai pradeda siųsti pirmuosius signalus skrandžiui ir žarnynui. Tuomet, skrandis ir žarnynas pradeda gaminti rūgštis, šarmus ir fermentus, kurie padeda įsisavinti reikiamas maistines medžiagas ir suvirškina visą maistą. Jei skrandis nebus pasiruošęs iš anksto, virškinimo procesas truks ilgiau, o jūs jausitės apsunkę.

Kramtymo patarimai valgant
Taigi pirmasis patarimas norintiems valgyti sveikai – leisti sau pasimėgauti maisto kvapu, kad organizmas spėtų pasiruošti. Nereikia verstis per galvą ir suvalgyti maistą kuo greičiau. Įpraskime sustoti, atsipalaiduoti, savęs neskubinti ir valgyti kuo lėčiau, nesistengiant būti pirmam ir lėkti prie darbų. Taip ne tik sutaupysime laiko ateityje, bet ir įpratinsime savo kūną kokybiškai sukramtytą maistą pasisavinti geriau ir greičiau, nei jis tai darydavo iki tol.

KMI formulės ir maisto kramtymo sąsajos
Pasak atliktų mokslinių tyrimų išvadų – valgymo greitis gali lemti tuos nelemtus riebalų procentus ant kūno. Mokslininkai padarė išvadą, kad kuo greičiau tyrimo dalyviai suvalgydavo maistą, tuo didesnis buvo jų KMI, ir savaime aišku – kūno riebalų procentas. KMI reiškia kūno masės indeksą, kuris nusako, ar mūsų kūno svoris yra optimalus, neoptimalus ar net pavojingai sveikatai ir gyvybei. KMI nustatymui dažniausiai pasitelkiamas patogus internete randamas įrankis – tai KMI skaičiuoklė, kurią sukūrė Sportuojantys.lt. Šiuo įrankiu itin patogu ir paprasta naudotis, kadangi būtent KMI skaičiavimas gali padėti numesti svorio greitai, kadangi tai jums apdės suvokti jūsų daromas klaidas mityboje. KMI skaičiavimas turi būti kiekvieno savo prižiūrinčio žmogaus kasdienybė ir įprotis. Juk išlaikyti optimalų KMI dar niekada nebuvo taip paprasta ir lengva.

Taigi apibendrinant, kuo lėčiau ir kokybiškiau valgysite – tuo mažesnį kūno riebalų sluoksnį turėsite! Neskubėkite, mėgaukitės maistu, atidžiai, ramiai, lėtai valgykite. O jeigu kramtymas bus tinkamas, tuomet kūnas jums atsidėkos optimaliu KMI indeksu!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *